1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Windows 11’in çıkış tarihi belirli oldu!

Windows 11’in çıkış tarihi belirli oldu!

featured

Windows 11 işletim sistemi beraberinde bir çok yeni özellik ve güncelleme getirecek. Merakla beklenen işletim sistemi için sonbaharda tanıtılacak söylentileri mevcuttu. Şimdi ise tam tarih belli oldu.

Microsoft’un yeni işletim sistemi 5 Ekim 2021′de kullanıma sunulacak. Haber Windows Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Aaron Woodman’dan geldi.

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 11 için çıkış tarihi belli oldu

Yeni işletim sistemine uyumlu olan bilgisayarlar ücretsiz olarak Windows 11’e yükseltme yapabilecek. Ayrıca yapılan açıklamaya göre Windows 11 işletim sistemi hali hazırda yüklenmiş bilgisayarlar da satışa çıkacak.

Yeni işletim sisteminin dağıtımı belirli kriterlere göre başlayacak. Bu kriterler bilgisayarlardaki donanım uyumluluğu gibi faktörlere bağlı olarak belirlenecek. Microsoft daha önce Windows 11‘i desteklemeyen bilgisayarların da yükseltmeden yararlanabileceğini belirtmişti. Ancak risk, tamamen kullanıcıya ait olacak. Microsoft, yeni işletim sistemi güncellemesinin 2022’nin ortalarına kadar dağıtılacağını duyurdu.

Windows 11 bu sonbaharda birçok yeni özellikle birlikte büyük bir yeniden tasarım sunacak. İşletim sisteminin sunacağı değişiklikleri arasında yeni bir Başlat menüsü bulunuyor. Görev çubuğunda da bazı değişiklikler karşımıza çıkacak.

Windows 11 ayrıca kullanıcıları en son haberlerden bilgilendirmek, Microsoft Teams entegrasyonu sağlamak ve yeni bir Windows Mağazası sunmak için tutmak için yeni widget’lara sahip olacak. Bunlara ek olarak, yeni işletim sistemi, Android uygulamalarını çalıştırabilecek.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap