1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WhatsApp üstün karanlık mod nedir? Nasıl Yapılır!

WhatsApp üstün karanlık mod nedir? Nasıl Yapılır!

featured

WhatsApp’ın uzun bir test sürecinden sonra 2020’de resmi olarak uygulamaya başladığı Dark Mode özelliği, WhatsApp’a getirdiği avantajlar hem kullanıcı açısından hem de cep telefonu pili açısından dikkate almaya değerdir. Bu özelliği aktif etmediğiniz takdirde binlerce piksel aktif özellikte kalır ve AMOLED ekranlarda daha fazla güç tüketir.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp Karanlık Modun yanında yeni özelliği olan Süper Karanlık Mod ile kullanıcıya bazı özellikler sunuyor. İşte yeni mod ile gelen özellikler ve işlevsellikler.

WhatsApp Karanlık modu!

Karanlık mod etkinleştirildiğinde, piksellerin birçoğu kapatılır veya parlaklıklar azaltılır. İşte bu da terminalin pilini doğrudan etkiler ve cihazın özerkliğinin daha fazla olmasına izin verir. Ayrıca, ekranlardan gelen mavi ışık vücudumuzu etkileyerek uykuya dalmamızı zorlaştırdığından, bu özellik karanlık modda önemli ölçüde azalır. Bunun ise görsel sağlığımız ve dinlenmemiz üzerinde büyük etkisi vardır.

Ancak, fazladan bir karanlık dokunuşuna ihtiyaç duyan kullanıcılar var gibi görünüyor. Bunu çözmek için Facebook, WhatsApp’ta karanlık seviyesini ayarlamanıza ve hatta süper karanlığa yükseltmenize olanak tanıyan ve konuşmalarınızda sahip olduğunuz tüm arka plan desenlerini pratik olarak gizleyen yeni bir işlev duyurdu.

WhatsApp Süper Karanlık Mod!

Yakın zamanda piyasaya sürülen bu özellik size bulunduğunuz modda parlaklık seviyesini manuel olarak kalibre etmenize, artırmanıza veya azaltmanıza izin veriyor. Bu nedenle, ekranın ne kadar düşük veya ne kadar az göstermesi gerektiğini belirliyorsunuz. Bu da cep telefonunuzun daha az enerji tüketmesini ve daha fazla aktif çalışmasını sağlıyor.

Süper Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

  • Android veya iOS’ta WhatsApp’ın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.
  • WhatsApp’ı açın ve Ayarlar’a tıklayın (sağ üst köşedeki üç noktalı simge)
  • Sohbetler bölümünü arayın ve bu bölümün içindeki Tema bölümünden Koyu seçin
  • Sohbetler altında Duvar Kağıtları bölümünü açın
  • Yeni çubuğun görünmesi için Karanlık Modu etkinleştirmiş olmanız gerekiyor
  • Duvar Kâğıdı Karartma bölümünden manuel olarak ayarlayın

Şimdi çıtayı istediğiniz gibi ayarlayın, ne kadar karanlık olursa o kadar fazla enerji tasarrufu sağlanır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap