1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Uzmanlardan Ripple Muştusu Geldi! İşte Analist Beklentileri

Uzmanlardan Ripple Muştusu Geldi! İşte Analist Beklentileri

featured

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple aleyhindeki davası sona yaklaşıyor. Yargılamadaki son gelişme, yaklaşık 13 belgenin kamuoyundan çıkarılmasına yol açtı. Uzmanlar, süreç hakkında düşüncelerini Twitter üzerinden paylaşırken, tecrübeli analist Peter Brandt uzun vade XRP fiyatı için teknik seviyeleri yayınladı.

SEC-Ripple davasının sonucu XRP fiyatında bir ralliyi tetikleyebilir mi?

SEC, Ripple tarafından talep edilen belgeleri kamuya açık olarak görmekten korumak için bir hamle yaptı. Bu hamle üzerine, XRP’nin savunucuları ve destekçileri olan XRP Ordusu (XRP Army), davada dahili SEC belgeleri olarak sayılan 13 girişten birini ortaya çıkardı. Eski SEC Kurumsal Finansman direktörü William Hinman’ın bir konuşma taslağı, SEC yetkilileri tarafından incelenmek ve yorumlanmak üzere gönderilen bir e-postaya girdi olarak eklenmiştir. @digitalassetbuy takma isimli XRP savunucusu, Hinman’ın konuşmasının insanların fikirlerinden oluştuğuna inanıyor:

İşte burada @JohnEDeaton1 Hinman konuşması bundan geldi. İnsanların kişisel görüşlerinden oluşan bir koleksiyona benziyor.

@digitalassetbuy’in bahsettiği Hinman’ın konuşması, Haziran 2018’de Ethereum (ETH)’un bir menkul kıymet olmadığını beyan ettiğinden davanın sonucu için kritik olarak kabul ediliyor. O zamanlar Hinman, Ripple’yi XRP hakkında uyardığını ve şirkete satışlarını durdurmasını tavsiye ettiğini iddia etmişti. Aksine, Hinman’ın açıklaması sorulduğunda, mevcut SEC Başkanı Gary Gensler yorum yapmayı reddetti. 

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası Coinbase ve altıncı en büyük kripto para birimi XRP’nin arkasındaki firma hakkında devam eden soruşturma ile XRP Ordusu, SEC’in neden sektördeki kazananları ve kaybedenleri seçtiğini soruyor. Argüman, Hinman’ın 2018 konuşmasına ve SEC’in Aralık 2020’den bu yana Ripple aleyhindeki işlemlerine dayanıyor.  Fox Business Network’ten Charles Gasparino, SEC’in 15 Eylül’de “kazananları ve kaybedenleri seçme” konusundaki yanıtını paylaştı:

@SEC_Enforcement kaynakları anlatıyor @FoxBusiness ajansın davasının mantığı @Ripple şirketin altyapısının Hala inşa ediliyor olması, bu yüzden XRP – şeyi finanse etmek için kullanılan token – bir menkul kıymet olarak kabul ediliyor.

John Deaton: Ripple kötü niyetli olabilir ve yine de kazanabilir

Crypto-Law.us’un kurucusu, avukat ve XRP savunucusu John Deaton, Ripple’ın mevcut savunmasına dayanarak kazanacağına inanıyor:

Bu nedenle, @digitalassetbuy tarafından aşağıda tweet’lenen not ve kanıt @Ripple Adil Bildirim Savunması’na yardım eder. OBJEKTİF’lik bir standarttır. Ripple kötü niyetli olabilir ve yine de kazanabilir. Ama benim sözüme aldırmayın. İşte Yargıç Netburn:

Kurumsal yatırımcı XRP’den uzak kaldı

XRP’nin en büyük kamu sahibi SEC tarafından soruşturma altındayken, kurumsal yatırımcılar Aralık 2020’den bu yana altcoin’de büyük hamleler yapmadılar. Bununla birlikte, son üç ayda aktif XRP cüzdan adreslerinin sayısının %200’ün üzerinde arttığını belirtmek gerekiyor. Bireysel yatırımcılar, birkaç spot borsada son zamanlarda listeden çıkarılmalarına rağmen XRP’yi benimsiyor, bu uzmanlara göre uzun vadede XRP fiyatı için yükseliş anlamına geliyor. 

Peter Brandt, uzun vade Ripple analizlerini paylaştı:

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız efsanevi jripto trader’ı ve analisti Peter Brandt, XRP/USD çiftini analiz ederek potansiyel olarak yapıcı uzun vadeli bir grafik paylaştı. 

Bu potansiyel olarak yapıcı bir uzun vadeli grafiktir

Ek olarak Brandt, XRP fiyatının fiyat tablosunun baş-omuz formasyonu gösterdiğini düşünüyor.  Ayrıca analistler, %30’luk bir çöküşü önlemek için XRP’nin 1,06 dolar desteğini savunması gerektiğini söylüyor. 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap