1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Uzman: Bu 4 Altcoin, Hafta Sonu Bir Çıkış Yapabilir!

Uzman: Bu 4 Altcoin, Hafta Sonu Bir Çıkış Yapabilir!

featured

Kripto para piyasası, bir günlük satış baskısının ardından geriye doğru küçük bir adım attı. Salı günkü düşüşten sonra 2.16 trilyon dolara yükselen toplam piyasa değeri, 2.1 trilyon dolara kadar geriledi. Analist Simon Chandler’e göre, şuanda piyasa genelinde toparlanma süreci başladığı için, eski fiyatları hedefleyebiliriz . Bu nedenle, önümüzdeki birkaç gün içinde güçlü bir şekilde toparlanması muhtemel altcoin projelerinin bir listesini hazırladık. Bu 5 kripto para birimi, piyasanın toparlandığını varsayarsak, analiste göre hafta sonu bir fiyat patlaması görebilir. Ayrıca hepsinin uzun vadeli iyi bir potansiyeli var. Bitcoin ile başlayalım…

Bitcoin (BTC) teknik analiz

BTC, diğer büyük kripto paraların düşmesine rağmen son 24 saat içinde aşağı yukarı yatay seyrediyor. 45.500 dolarda, son günde %0,97 ve geçen hafta %9,25 oranında mütevazı bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, geçen ay boyunca %1,8’in yanı sıra geçen yıl boyunca %350’den fazla arttı. 30 günlük MA kırmızı, 90 günlük mavi, 200 günlük yeşil ve BTC fiyatı aşağıdaki grafiktedir:

Teknik kısımda, analiste göre BTC şu anda 30 günlük ve 90 günlük ortalamalarıyla oldukça uyumlu. Bu, ne yukarı ne de aşağı bir kopuş anlamına gelmiyor. Bununla birlikte, piyasa genellikle iyileşmeleri için Bitcoin’e bağlıdır. Dolayısıyla, bu hafta sonu piyasa gerçekten patlama yapacaksa, analiste göre BTC de altcoin projeleriyle birlikte patlama yapacak. Başka bir deyişle, pazarın bu hafta sonu patlayacağını düşünenler, Bitcoin’e de güvenebilirler. Bir dizi teknik model ve tahmin de BTC’nin yakın zamanda patlama yapacağını gösteriyor. Örneğin, stok akış modeli, yaklaşık 100.000 ABD Doları tutarında bir yıl sonu öngörüyor:

#Bitcoin şu anda 50.400 dolarda yılbaşı için 100.000 dolarlık temel S2F tahmini hala geçerli (veya daha kesin: 2020-2024 bu yarılanma dönemi için ortalama 100.000 dolar) On-chain’de (S2F olmayan) gösterge henüz bir tepe işareti göstermiyor (kırmızı nokta yok). Bu, S2F tahmini ile uyumludur

Sadece teknik modeller değil. Temmuz ayında, 42 kripto para birimi yöneticisi ve araştırmacısından oluşan bir panel, yıl sonu ortalama fiyat tahmini olarak 66.284 doları ön görüyor. Bu, iki argümana dayanmaktadır: 1) Bitcoin’in değeri (ve bir kez daha) düşük; ve 2) BTC’nin yıl sona erdiğinde giderek artan bir şekilde “dijital altın” rolünü üstleneceği. Aslında, panelin bir kısmı 66.000 dolardan bile daha fazla yükseliş gösterdi. 2021 sonu fiyatını 160.000 dolar olarak tahmin eden Morpher CEO’su Martin Fröhler, “Gevşek bir para politikası ve yüksek varlık enflasyonu ile eşleştirilmiş şirketler ve kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi, Bitcoin’i bu yılın sonundan önce 6 rakama çıkaracak” dedi. Orijinal ve (hala) en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, neredeyse her yerde alınıp satılabilir.

Lider altcoin, bir katalizör olarak yükseltmelerini kullanabilir mi?

Piyasa değerine göre bir en büyük altcoin olan ETH, son 24 saat içinde yaklaşık %1.61 düştü. Bir hafta öncesine göre %15.27’luk bir düşüşü temsil eden 3.316 dolar seviyesinde bulunuyor. Bununla birlikte, son iki haftada %8,5 ve son 30 günde %7,6 arttı.

ETH’nin kısa vadeli hareketli ortalamaları 200 günlük MA’nın altına düştü. Yine de, bu hafta sonu herhangi bir altcoin kadar yüksek bir şansa sahip. Bunun nedeni, çoğunlukla başarılı London hard fork’unu çevreleyen piyasa ilgisi ve Ethereum 2.0’ın yaklaşan gelişidir. ETH’nin lehine olan en güçlü faktörlerden biri, London güncellemesinden bu yana işlem ücretlerinin bir kısmını yakıyor olması. Bu sunumdan bu yana, Ağustos ayında, Ethereum 100.000 ETH’nin üzerinde bir miktar yaktı.

ETH’nin günlük ihracı şimdi Bitcoin’in altına düştü. Bu trend, artan DeFi ve NFT hacimleriyle hızlandı. Bu tür hacimler işlem sayısını artırdığından, Ethereum deflasyonist hale geldi ve ihraç edilenden daha fazla ETH yakıldı.

Temel olarak London hard fork, Ethereum 2.0’ın akıllı sözleşmesinde artan coin’lerin stake edilmesiyle hızlanan bir ETH arz sıkıntısı ile sonuçlandı. Bu nedenle, analiste göre bu hafta sonu fiyat patlaması görebilecek 5 kripto para biriminden biri. BTC’de olduğu gibi, Ethereum da eToro, Coinbase, Kraken, Gemini, Binance, CEX.io, Crypto.com, Bitstamp ve diğerleri dahil olmak üzere hemen hemen tüm büyük kripto borsalarından satın alınabilir.

Altcoin Cardano (ADA)’nun Alonzo yükselmesine saatler kaldı

ADA, son birkaç gün içinde piyasanın geri kalanıyla birlikte düştü. Geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi 3,09 dolara ulaştıktan sonra 2,46 dolara geriledi ve bu düşüşün çoğu Salı günkü kaldıraç kaynaklı ani çöküşün bir sonucu olarak gerçekleşti. Mevcut fiyatı, 24 saat içinde %12.02 artıyı ve bir hafta içinde %6.72’lik bir eksiyi temsil ediyor. Öte yandan, ADA geçen aya göre %46 arttı.

BTC ve ETH ile karşılaştırıldığında, ADA’nın 30 günlük ve 90 günlük MA’ları, 200 günlük ortalamasına daha yakındır. Gerçekten de, bu kısa vadeli ortalamaların her ikisi de dün 200 günlük ortalamayı geçmenin eşiğindeydi ve bu da potansiyel bir pozitif eğilime işaret ediyor. Daha geniş anlamda, ADA oldukça heyecan verici temellere sahip olmaya devam ediyor. Bu Pazar, platforma ilk kez akıllı sözleşmeler getiren Alonzo yükseltmesini sunacak. Bu, merkezi olmayan uygulamaları barındırmasına ve Ethereum’a (ve Solana ve diğerlerine) rakip olmak için kendi DeFi/NFT ekosistemini oluşturmasını sağlayacaktır. Bu sunumun plana uygun gittiği varsayılırsa, analiste göre ADA’nın Pazar günü bir noktada gözle görülür şekilde sıçraması beklenebilir.

Kurucu Charles Hoskinson’a göre 100’den fazla şirket Cardano’yu piyasaya sürmeyi bekliyor. Kriptokoin.com aktardığımız Cardano ekosistemiyle ilgili 31 Ağustos tarihli bir güncelleme, aynı zamanda, Alonzo’nun tanıtımına kıyasla oldukça fazla sayıda projeyi entegre ettiğini buldu.

Yatırımcılar, eToro, Coinbase, Kraken, Binance, Gemini ve diğerleri dahil olmak üzere çoğu büyük borsada ADA satın alabilir.

Solana (SOL) fiyatı keşif modunda

SOL, geçtiğimiz ayın en iyi performans gösteren altcoin projelerinden biri oldu. Ancak, son 24 saat içinde, belki de aşırı alımın bir sonucu olarak düşüş yaşadı. Geçtiğimiz saatlerde %13 düşüşle 181 dolara geriledi. Şu anda son 24 saatte %3.59 ve son 7 günde %31.54 yükselerek 185.22 dolardan işlen görüyor. Bununla birlikte, geçen hafta %40 ve geçen ay %345 arttı. Düşmeden önce dün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 213 dolara ulaştı.

Dünkü düşüşe rağmen, SOL’un 30 ve 90 günlük MA’ları, 200 günlük ortalamasının üzerinde kaldı. Bu, analiste göre hala bir büyüme hamlesinde olabileceğini gösteriyor. Temel düzeyde SOL, 9 Ağustos’ta lansmanı yapılan Wormhole’dan önemli bir pozitif etki aldı. Bu, chain’ler arası bir köprüdür ve kullanıcıların Solana ve diğer Blockchain’ler (ör. Ethereum, BSC ve Terra) arasında kripto para aktarmasına olanak tanır. Solana’nın ekosisteminin geçen ay bu kadar güçlü büyümesinin ana nedenlerinden biri de budur.

Solana’nın kilitli toplam değeri, Wormhole’un piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık 9 milyar dolara ulaştı. Ağustos başında 1,3 milyar dolar seviyesindeydi ve 30 gün içinde %600’ün biraz altında bir artışa işaret ediyordu. TVL’deki bu büyüme, Solana’nın benimsenmesindeki büyümenin ardından geldi. Solanart NFT platformu iki ay önce piyasaya sürüldü ve Ağustos ayı sonuna kadar toplam hacimde bir milyon SOL’yi geçmeyi başardı.

Benzer şekilde, Solana’da çalışan Sabre cross-chain stablecoin borsası, platformun TVL’sinin son haftalarda bu kadar büyümesinin bir başka büyük nedenidir.

Dolayısıyla, geçen günün düşüşüne rağmen Solana bu hafta sonu başka bir patlama görebilirdi. Diğerleri arasında Coinbase, Binance, Kraken ve Crypto.com’dan satın alınabilir.

Terra (LUNA) teknik analiz

LUNA, geçtiğimiz gün güçlü bir şekilde yükselen birkaç altcoin projesinden biri. 34.70 dolardan son bir saatte %6’nın üzerinde ve son 24 saatte %7.13 arttı. Ayrıca bir haftada %21.98 ve bir ayda %108 arttı. Analiste göre önümüzdeki birkaç saat içinde şu anki 36.61 dolar ATH’sini güçlü bir şekilde kırabilir.

Bu şüphe, LUNA’nın 30 ve 90 günlük MA’larının 200 günlük ortalamasının üzerine çıktığını gösteren yukarıdaki grafik tarafından desteklenmektedir. Yukarıda bahsedilen Wormhole protokolü, LUNA’nın bu kadar iyi olmasının ana nedenlerinden biridir. 9 Ağustos’ta piyasaya sürülmesi, Terra ekosistemini ve kullanıcı sayısını büyük ölçüde genişletti ve LUNA’nın fiyatı lansmanından bu yana 13 dolardan yükseldi.

Wormhole olmadan bile, Terra ekosistemi son haftalarda kendi kendine genişliyor. En büyük UST token’inin arzını bir aydan kısa bir sürede 2 milyar dolardan 2,5 milyar dolara çıkarması ile farklı ulusal para birimlerine sabitlenmiş stablecoin’lere ev sahipliği yapar ve sağlar. Terra, ürettiği UST miktarıyla orantılı olarak LUNA’yı yaktığından, bu LUNA için yükseliş anlamına gelir.

LUNA ve Terra, DeFi’ye artan ilginin bir sonucu olarak da büyüdü. Diğer her şeyle birlikte ele alındığında, LUNA kesinlikle bu hafta sonu fiyat patlaması görebilecek 5 kripto para biriminden biridir.

LUNA şu anda Coinbase, eToro veya Kraken gibi birçok büyük borsada alınıp satılamıyor. Ancak Binance, Bittrex, Huobi veya KuCoin’den satın alabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap