1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Usta Ekonomist, DOGE Öngörülerini Paylaştı! “Bu Düzeyler Bekleniyor”

Usta Ekonomist, DOGE Öngörülerini Paylaştı! “Bu Düzeyler Bekleniyor”

featured

Orijinal memecoin DOGE, geçen yıl topluluk desteği ile daha yüksek seviyelere tırmandığından beri, çoğu yatırımcı kripto para birimine ne olacağını merak ediyor. Altcoin’ler muazzam bir popülerlik kazanırken, Elon Musk ve Mark Cuban gibi yüzlerce kripto fenomenine ve taklitçi memecoin’lere sahip oldu. Ancak, tüm bunların yanında Dogecoin, kendisinin kullanılabilirliği hakkında fazla bir şey yapılmadı. Şimdi, usta ekonomist Dogecoin için bunları söylüyor…

Dogecoin (DOGE)’de neler yaşandı?

Dogecoin Vakfı’nın geçen ay yeniden toplanmasını değiştirmek amacıyla, Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin ve Musk’ın temsilcisi katıldı. Ağ, popüler kültür kökenleriyle ilgili daha genç yatırımcıların arkasında toplanmadan önce birkaç yıldır neredeyse terk edilmişti. Geçtiğimiz günlerde, bir podcast sırasında, Real Vision Kurucu Ortağı Raoul Pal, DOGE’nin hala alay konusu olmasının tek nedeninin insanların değişimi kabul etmek istememesi olduğunu belirtti. Bu durumda DOGE, “bir meme”den kaynaklanan bir kripto para birimi olarak görülüyor. Öyle olsa bile, Musk ve Cuban gibi milyarderler, son derece spekülatif doğasına rağmen, insanların altcoin’lere olan yakınlığını erken fark ettiler. Ekonomiste göre:

Ama insanlar para kazanmaya başladı ve diğer insanları cezbetti. Aniden milyonlarca yatırımcı ile 40 milyar dolar değerinde bir kripto paranız oldu. Eh, bu bir ağın yarısı.

Diğer yarısı, kriptonun kesinlikle eksik olduğu bir kullanım durumudur. Ancak yöneticiye göre, DOGE’nin bir değişim aracı olması dışında başka bir kullanım durumuna ihtiyacı olmayabilir. Bunun nedeni, insanların bunun bir “meme” olduğu gerçeğine değer vermesi ve dolayısıyla onu kullanmaktan zevk almasıdır. Pal, DOGE ve BTC arasındaki farklara şu cümleyle değindi:

Bitcoin gibi değil , sadece kilitlediğiniz, aslında işlemsel bir para birimi gibi hissettiriyor.

Pal gibi, aynı zamanda bir milyarder yatırımcı olan Mark Cuban, daha önce Dogecoin’in bir değişim aracı olarak “en güçlü” kripto para birimi olduğunu belirtmişti. Ayrıca, Dogecoin Vakfı geri döndüğüne göre, vakfın anlamlı bir para birimi oluşturabilmesi için “iyi bir olasılık” var. Tüm bunlarla, Raoul Pal yorumları şu yöndeydi:

(Bu) kaç kişinin hoşuna gittiği ve içine girdiğimiz bu garip yeni dünya, tek paralı bir dünya değil, farklı kullanım durumları için birden çok paralı bir dünya.

Dogecoin teknik analiz:

Kriptokoin.com olarak Dogecoin fiyatı, Cuma gününün erken saatlerinde 24 saat içinde %1.97 düşüşle 0.249 dolara geriledi. Bir diğer Shiba Inu temalı kripto para birimi SHIB, yedi günlük bir takip döneminde 0.000006985 dolara düştü. Bu arada DOGE, Ocak ayından bu yana %4.370.86 arttı ve 8 Mayıs’ın en yüksek seviyesi 0,74 dolardan bu yana %65,54 düştü. Cointrendz’e göre sadece 1.321 tweet’te belirtilen memecoin ile DOGE’ye olan ilgi Twitter’da oldukça düşüktü. DOGE, Cointrendz tarafından düzenlenen Twitter’da en çok bahsedilen 10 kripto para listesinde en az bahsedilen kripto para oldu.

Buna karşılık, BTC 5.683 tweet’te bahsedildi ve Twitter’da en çok bahsedilen kripto para olarak ortaya çıktı. Bitcoin’in daha önce büyük bir satış yaşadıktan sonra bazı analistler tarafından yükseliş ivmesini yeniden kazanması bekleniyor. Ayrıca, CoinDesk’e göre, hedge fonu ARK 36’nın yönetici direktörü Ulrik Lykke , “Bazı pozisyonları biraz küçültmeyi başardık, ancak yukarı yönlü momentumun devam etmesini bekliyorum” dedi.

DOGE tarafında, memecoin’in fiyatı 0,25 doları ve 0,308 doları işaretlerinde bulunan talep bölgelerinin üzerinde kalması bekleniyor ve ikinci seviyenin kırılması durumunda bir sonraki seviye 0,35 dolarda bulunuyor. Bununla birlikte, fiyat momentumunun devam etmemesi durumunda, DOGE fiyatının 0,23 dolar ve ardından 0,21 dolar işaretinin altında bulunan dirence ulaşana kadar düşmesi bekleniyor. Son olarak Dogecoin merkezli YouTuber Matt Wallace, Benzinga’ya NFT projesi “DogeX”in DOGE ve ETH arasındaki bağları derinleştireceğini söyledi. Wallace, DogeX’in “şimdiye kadar piyasaya sürülen en fazla kombinasyona sahip en kaliteli NFT projesi” olduğunu iddia etti.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap