1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Ünlü Yönetici Altın Beklentilerini Verdi: Bu 3 Varlıktan Alıyoruz!

Ünlü Yönetici Altın Beklentilerini Verdi: Bu 3 Varlıktan Alıyoruz!

featured

Piyasa analisti Neil Christensen’e göre altın piyasası tutarlı bir yükseliş ivmesi yakalamakta zorlanıyor. Bununla birlikte, iki maden uzmanına göre, altın, bakıra göre daha iyi bir avantaja sahip olabilir. Haberi, Kriptokoin.com olarak sizler için hazırladık.

“Altın daha yüksek fiyatlar için kısa vadeli iyi bir potansiyele sahip”

American Pacific Mining Corp başkanı Eric Saderholm, verdiği bir röportajda, tüm finansal belirsizlikler ve artan küresel borçla birlikte her iki metalin de uzun vadeli potansiyele sahip olmasına rağmen, altının daha yüksek fiyatlar için kısa vadeli daha iyi bir potansiyele sahip olduğunu söylüyor. Eric Saderholm, dünya bu yüksek fiyatlar karşısında rahatlarken, bakır piyasasının mevcut aralıkta konsolide edilmesinden memnun olduğunu da sözlerine ekliyor ve mevcut fiyatın, yılın başlarında görülen 4,80 doların üzerindeki rekor seviyelere göre daha sürdürülebilir olduğunu belirtiyor. Eric Saderholm, şu ifadeleri kullanıyor:

Şu anda bakırın bir şeyler hala çatlayana kadar 4 ila 4,50 dolar aralığında kalacağını düşünüyorum.

Son zamanlarda, bakır fiyatı, ABD hükümeti 1,5 trilyon dolarlık bir altyapı faturasını kabul ettikten sonra bile herhangi bir yükseliş ivmesi bulamadı. Ancak Eric Saderholm, mevzuatın olumlu olmasına rağmen yatırımcıların projelerin başladığını görmek istediğini söylüyor ve şu yorumu yapıyor:

Bakırın kendisinin parlak bir geleceği olduğunu düşünüyorum, ancak bu altyapı planlarından bazılarını ABD’ye götürene kadar bir süre durgunlaşacak.

Eric Saderholm, bakır piyasası için bir zorluğun, fiyat çok hızlı yükselirse, şirketlerin alüminyum gibi diğer daha ucuz iletken metalleri ikame olarak kullanmaya çalışabilecekleri olduğunu da sözlerine ekliyor.

Warwick Smith: Oturup yatırımcıların gelmesini beklemek için kesinlikle zaman yok

American Pacific’ten yorumlar, şirketin Montana’daki amiral gemisi projesi Madison Copper Gold Project’i geliştirmek için Rio Tinto ile çalışmaya devam etmesinden sonra geldi. Şu anda Rio Tinto’nun projenin %70’ine kadar olan kısmı için 30 milyon dolarlık bir kazanç anlaşması bulunuyor. American Pacific, dünyanın en büyük madencilerinden birinin desteğine sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda bu yılın başlarında, Mayıs ayında şirkette %19,99 hisse satın alan stratejik bir yatırımcı olarak Michael Gentile’nin dikkatini çekti.

Genç kaşifin CEO’su Warwick Smith, stratejik yatırımın Amerika Pasifik’in madencilik sektöründeki mevcut cansız ivmeyi yenmesine yardımcı olduğunu söylüyor ve şirketin piyasa değerinin Mayıs ayından bu yana yaklaşık 10 milyon dolardan 110 milyon dolara çıktığını kaydediyor. American Pacific, ilkbaharın başından bu yana güçlü bir yatırımcı ilgisi görürken, Warwick Smith, Madison projesini ilk kez 2018’de satın alan şirket için uzun bir süreç olduğunu söylüyor. CEO, yüksek bakır ve altın fiyatlarına rağmen, genç kaşifler için hala zor bir pazar olduğunu belirtiyor ve madencilik yöneticilerinin sürekli olarak yeni yatırımcı sermayesi çekmek için çalışmak zorunda olduğunu vurguluyor. Warwick Smith, şu açıklamayı yapıyor:

Bana kalırsa, düşüş veya yükseliş, oturup yatırımcıların gelmesini beklemek için kesinlikle zaman yok. Varlıklarınızı sürekli olarak bir şekilde ileriye taşımanız gerekiyor. Acele etmiyorsanız ve çalışmıyorsanız, yatırımcının ilgisi başka bir yere gidecektir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap