1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Ünlü Risk Sermayedarı: Geç Kaldım Ancak Bu Altcoin’den Aldım!

Ünlü Risk Sermayedarı: Geç Kaldım Ancak Bu Altcoin’den Aldım!

featured

Ünlü bir risk sermayedarı olan Bill Gurley, yakın bir zamanda verdiği röportajda Ethereum hakkında yorum yaptı. Ethereum topluluğunun pragmatizmi ve değişime açıklığı, teknoloji yatırımcısı Bill Gurley’i lider altcoin projesine yatırım yapmayı yönlendiren ana faktörlerdi.

Bill Gurley: Ethereum’da kişisel bir pozisyon aldığımı söylemeliyim

Bill Gurley, yakın tarihli bir Bloomberg röportajında “Ethereum topluluğunun argümanlarından etkilendiğini” ve Benchmark’ta değil, ETH’de kişisel bir pozisyon aldığını söyledi. Gurley, 2011’de Uber’e yaptığı 11 milyon dolarlık erken yatırımıyla tanınan bir risk sermayedarıdır. Şirket, o zamandan beri 76,5 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine ulaşmıştır. Diğer rollerin yanı sıra Gurley, Menlo Park’ta Silikon Vadisi merkezli bir risk sermayesi şirketi olan Benchmark’ın genel ortağıdır.

Ancak, erken dönem Uber bahsinden farklı olarak Gurley, başka şeylerle meşgul olduğu için kripto dünyasına “biraz geç” geldiğini ve “kriptoya çok fazla zaman harcamadığını” kabul etti. Bu durum, Nisan ayında Ethereum’a yoğun bir ilgi duyduğu ve lider altcoin’e yönelik şeyleri “dinlemeye ve okumaya oldukça fazla zaman ayırdığında” değişti. Gurley, ETH hakkında aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Ethereum topluluğu beni etkiledi. İlgili taraflar çok daha pragmatik görünüyor, değişime açık görünüyor. Temelde işlem ücretlerini düşürecek ve çok faydalı olacağını düşündüğüm birkaç değişiklik yapıyorlar. Geliştirici topluluğu, açık bir şekilde, Ethereum kampında.

Lider altcoin Ethereum’un gelişimi devam ediyor

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere piyasa değerine göre en büyük altcoin olan ETH’de Blockchain’in ağın verimini ve enerji tüketimini iyileştirmeyi amaçlayan çok-yıllık iyileştirme planı olan Ethereum 2.0, London güncellemesinin dağıtımıyla tüm hızıyla devam ediyor. Ethereum’un yeni bir konsensüs algoritmasına geçişinin en büyük faydalarından biri, PoS (proof-of-stake) konsensüs algoritmasının, örneğin Bitcoin madenciliği için de kullanılan mevcut algoritma olan PoW’den çok daha az enerji tüketmesidir.

Gurley, Ethereum’un PoS’a geçişinin Bitcoin’e göre bir avantaj bile sağlayabileceğini savundu. “Bence Bitcoin’e karşı PoS’e geçtiklerinde ESG (Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetim) avantajları olacak. Bana öyle geliyor ki, kriptoya yatırım yapacaksanız, alanda oynamanın en akıllı yollarından biri bu,” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda Gurley, kendisinin bir kripto “maksimalist” olmadığını ve insanların “mutlaka” kripto yatırımı yapması gerektiğini savunmadığını vurguladı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap