1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Ünlü Milyarder, Bitcoin ve Ether İçin Hayati Düzeyleri Açıkladı!

Ünlü Milyarder, Bitcoin ve Ether İçin Hayati Düzeyleri Açıkladı!

featured

Yakın tarihli, sabah haber kuşağı Squawk Box’a verdiği röportajda, Galaxy Digital kripto hedge fonunun CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz, Real-Estate Group’dan kaynaklanan likidite krizine değindi. Novogratz Bitcoin, Ether ve diğer kripto para birimlerinin neden zorlandığı hakkında düşüncelerini paylaştı. Bu saatlerde Bitcoin başta olmak üzere piyasa genelinde %10 aşan kayıplar yaşanmıştı. Novogratz, röportaj esnasında BTC ve ETH yatırımcılarına tavsiyeler verdi. İzlenmesi gereken teknik seviyeleri önerdi…

Tether, Bitcoin ve Ether (ETH)’i vurdu

Kriptokoin.com olarak Pazartesi günü bildirdiğimiz kripto piyasasındaki düşüş, neredeyse 2 trilyon dolar borcu olan Çin’deki en büyük ikinci emlak şirketi olan Evergrande Group’un likidite krizinden kaynaklandı. Borç senetlerinin vadesi dolarken, şirketin ödemeleri yapacak nakit rezervi olmadığı bildirildi. Galaxy Digital CEO’su Novogratz, Evergrande olayının kripto piyasasına etkisini, Tether arzının büyük bir kısmının Çinli şirketlerin ve özellikle Evergrande’nin menkul kıymetleri tarafından desteklenmesine bağlıyor. Bu dönemde BTC ve diğer kripto para birimleri düşerken, Tether’in USDT’si iyi performans göstermeyi başardı. USDT, piyasa değerine göre en büyük ve popüler stablecoin’dir. Genellikle Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoin projelerinden satın almak için kullanılır. Squawk Box, Novogratz açıklamalarını şu tweet’le özetledi:

Mike Novogratz, “kriptodaki en büyük endişelerden biri Tether adlı stablecoin oldu. Tether tüm bu süreçte çok iyi bir performans gösterdi ancak insanlar Tether’in Çin ticari kağıtları tarafından desteklenen birçok stablecoin’i olduğu fikrine sahipler” diyor.

BTC için 40.000 dolar ve Ether için 2.800 dolar kritik

Galaxy Digital CEO’su Evergrande olayının dışında, mevcut fiyatlarda Bitcoin ve Ethereum için görüşlerine paylaştı. Novogratz, Bitcoin’de 40.000 dolar ve Ethereum’da 2.800 doların kritik olduğunu söyledi. Lider kripto para birimlerinin bu seviyelerin üzerinde kaldığı sürece pazarın iyi durumda olduğunu ekledi. Bu arada, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sıralarda Bitcoin 42,618.75 dolardan ve Ethereum 3,007.41 dolardan işlem görüyor. Düşüşte Bitcoin fiyatı Ağustos ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi. Squawk Box, Novogratz açıklamaları Twitter’dan aktardı:

Mike Novogratz, “Bir gecede Bitcoin’de 40.000 dolar ve Ethereum’da 2.800 doları tuttuk. Bunlar insanların izlemesi için çok önemli seviyeler. Bunlar devam ettiği sürece, piyasanın iyi durumda olduğunu düşünüyorum.” diyor

Peter Schiff, CNBC’yi Bitcoin’i desteklemekle eleştirdi

Altın aşığı olarak bilinen Peter Schiff, lider kripto para birimini konu aldığı ve CNBC’yi eleştirdiği görüşlerini Twitter’dan paylaştı. Euro Pacific Capital kurucusu, Mike Novogratz röportajının ardından CNBC’nin “ücretli bir pazarlama platformu” olduğunu tweet’ledi. Mike Novogratz içinde görüşlerinin tamamen tarafsız olduğundan şüphe duyduğunu belirtti.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap