1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Ünlü İsim, Altın’ın Aralık ve 2022’de Göreceği Düzeyleri Açıkladı!

Ünlü İsim, Altın’ın Aralık ve 2022’de Göreceği Düzeyleri Açıkladı!

featured

Altın piyasası, reel faiz oranları negatif bölgede sağlam bir şekilde yerleşmiş olsa bile, değerli metal bir miktar yükseliş ivmesi bulmakta zorlandığından, birçok yatırımcı için sinir bozucu bir ticaret oldu. WisdomTree araştırma direktörü Nitesh Shah ise altın’ın fiyatına dair ilginç görüşlere sahip. Kriptokoin.com olarak, bu görüşleri sizler için derledik…

Nitesh Shah: Altın önce bu zirveleri sonra bu düşük seviyeleri görecek!

WisdomTree araştırma direktörü Nitesh Shah, yeni verdiği bir röportajda, ABD dolarına, faiz oranlarına ve enflasyona bakıldığında altın fiyatlarının ons başına 2.000 dolar civarında işlem görmesi gerektiğini söyledi.

Ancak Nitesh Shah’a göre, Federal Rezerv‘in yıl sonuna kadar tahvil alımlarını azaltma planı ve 2022’nin sonuna kadar faiz artırımı potansiyeli, gelecekte altın fiyatlarını sınırlayabilir. Nitesh Shah, altın fiyatlarının 2021’in dördüncü çeyreğine kadar ons başına 1.970 dolara çıkacağını ve ardından fiyatların 2022’nin ikinci çeyreğine kadar 1.860 dolara düşeceğini tahmin ettiğini söyledi. Nitesh Shah konuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

Altın bazı zorlu rüzgarlarla karşı karşıya, ancak ciddi şekilde düşük fiyatlandı ve yukarı yönlü bir düzeltme görme riski var.

Nitesh Shah: Fed net bir mesaj verdiğinde, altın hareket etmeye başlayacak

Nitesh Shah, altının çekiş bulmakta zorlanmasının nedenlerinden birinin, yatırımcıların Federal Rezerv’in enflasyon görünümünün geçici olacağına inanması, olduğunu söyledi. Federal Rezerv’in aylık tahvil alımlarını nasıl azaltacağına dair ayrıntılı bir plan yayınlayacağına dair beklentiler var.

Ancak Nitesh Shah, Fed’in daraltma planlarından daha fazlasının, enflasyon görünümünün altın için önemli bir itici güç olacağını da sözlerine ekledi. Nitesh Shah konuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

Enflasyonun geçici olduğunu söyleyip duruyorlar ama ne kadar geçici? Arz darboğazlarının ne kadar süreceğini açıklamadılar. Fed net bir mesaj verdiğinde, altının hareket etmeye ve boşluğu doldurmaya başlayacağını düşünüyorum.

Nitesh Shah: Yeni normalin eski normalden farklı olacağını biliyoruz

Nitesh Shah, birçok yatırımcının Fed’in enflasyon görünümüne inanarak mevcut riskleri küçümsediğini söyledi. Enflasyonda bu yaz görülen artış muhtemelen sürdürülebilir olmasa da Nitesh Shah, enflasyonun COVID-19 öncesi seviyelere geri dönmediğini söyledi. Nitesh Shah konuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

Yeni normalin eski normalden farklı olacağını biliyoruz. Dünya asla gidip bakmayacak.

Enflasyon kalıcı bir tema olacak. Ancak Nitesh Shah, Fed’in faiz oranlarını ne kadar yükseltebileceği konusunun ise sınırlı olacağını da sözlerine ekledi. Nitesh Shah “Bazı mallarda ekonomik zarara neden olan deflasyona neden olmanız dışında, enflasyon sorununu faiz artırımlarıyla asla çözemezsiniz.” dedi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap