1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Ünlü Finans Uzmanından Altın, Bitcoin ve Ethereum Tavsiyeleri!

Ünlü Finans Uzmanından Altın, Bitcoin ve Ethereum Tavsiyeleri!

featured

CNBC’den Jim Cramer Salı günü yaptığı açıklamada, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin bir portföyde altından farklı işlevlere hizmet ettiğine inandığını söyledi. Mad Money sunucusu, “Günün sonunda hem altına hem de kriptoya inanıyorum” dedi. Cramer’a göre “sigorta” isteyenler altın, spekülasyon yapmak isteyenler ise Bitcoin veya ETH alabilir.

Jim Cramer, altın ve kripto paralara inanıyor

CNBC’den Jim Cramer Salı günü yaptığı açıklamada, Bitcoin ve ETH gibi kripto para birimlerinin bir portföyde altından farklı işlevlere sahip olduğuna inandığını ve yatırımcıların her ikisine de maruz kalabileceğini öne sürdü. Altın veya Bitcoin savunucuları, genellikle enflasyona ve sorumsuz hükümet harcamalarına karşı korunmak için kendi varlıklarını uzun vadeli değer depolarına çevirmek ister. Ancak altın ve BTC’den bahsederken “veya” bağlacının kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Cramer, “Günün sonunda, hem altına hem de kriptoya inanıyorum” diyerek, “bu iki şeyi bir şekilde eşdeğer olarak görmek için kesinlikle hiçbir neden görmediğini” ifadelerini de sözlerine ekledi. Cramer, altının kıtlık değerine sahip olduğunu ve zamanla değerini kanıtladığını söyledi. Cramer, “Altını uzun vadeli enflasyona karşı bir sigorta poliçesi olarak görüyorum; sıkıcı ama kesinlikle gerekli,” dedi.

Bitcoin ve Ethereum, “saçma miktarlarda servet yarattı”

Cramer, Bitcoin ve Ethereum’un son yıllarda “saçma servetler” yarattığını, ancak henüz yeni oluşmaya devam ettiklerini ve sonuç olarak çok değişken olabileceğini söyledi. Kripto para alanındakilerin de bildiği üzere Bitcoin 2009’da yaratıldı ve ETH’nin yerel kripto para birimi olduğu Ethereum Blockchain’i 2013’te kuruldu. Cramer, ikisini de daha çok “spekülatif bir ticaret” olarak gördüğünü söyledi ve ekledi:

Belki kripto yükseldiğinde bir değer deposu olacak, ancak düştüğünde devasa bir hata olarak görülüyor. Bir sigorta poliçesinde aradığım şey bu değil. Sigorta ile spekülasyon yapmazsınız. Büyük kazançlar elde etmek için ekstra risk almaya istekliyseniz, kriptonun kesinlikle avantajları var, ancak bu kendinizi korumak değil.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Cramer daha önce piyasa değerine göre dünyanın en büyük iki kripto para birimi olan hem Bitcoin hem de ETH’ye yatırım yapmıştı. Cramer, “Altının değeri zamansızlığıdır; kriptonun değeri, zamanında olmasıdır. Sigorta mı istiyorsun? Altın satın al. Spekülasyon yapmak için BTC veya ETH satın almak istersiniz, ancak ikisini karıştırmayın,” dedi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap