1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Ünlü CEO: Bu Altcoin’lere Büyük Kurumsal Talep Var!

Ünlü CEO: Bu Altcoin’lere Büyük Kurumsal Talep Var!

featured

Cardano (ADA), Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Terra (LUNA) gibi “Ethereum katili” olarak tanımlanan birkaç altcoin, son zamanlarda büyük bir pazar hamlesi yaptı. SOL, son zamanlardaki değer artışıyla; Cardano ise Alonzo hard fork’unun tamamlanmasıyla önemli kârlar getirdi.

Yeni nesil altcoin’lere olan talep artıyor

Bu altcoin’ler hakkında yorum yapan Nexo kurucu ortağı ve yöneticisi Antoni Trenchev, Solana’nın SOL tokenı ve Terra’nın LUNA tokenı gibileri için artan kurumsal talep olduğunu söyledi. Bunun, her iki varlığın da toplam piyasa değeri ile ilk 15 kripto para birimi listesine girebildiği gerçeğiyle açıkça ortaya çıktığına dikkat çekti. Trenchev ayrıca aşağıdakileri söyledi:

Bu, kriptoya daha derin bir şekilde giren şirketlerin bir yansıması. 2021’in ilk iki ayı boyunca BlackRock, Square ve MicroStrategy gibi büyük kurumlar sadece Bitcoin’e adım attılar. Şimdi, BTC’nin faydalarını tattılar ve daha yüksek getiri sağlayabilecek gelecek vaat eden Blockchain’lerin ve DeFi coin’lerinin kullanılmayan potansiyelinden yararlanmaya çalışıyorlar.

Altcoin sezonunda mıyız? Trenchev açıkladı…

Trenchev, bu tür gelişmelerin kripto piyasasının şu anda bir altcoin sezonunun ortasında olabileceğini gösterdiğini vurguladı. Ancak yöneticiye göre, bu sefer farklı olan şey, ETH ve Bitcoin (BTC) gibi yerleşik coin’lerin, bu yeni varlıkların bazılarına kıyasla daha yüksek bir istikrar seviyesi göstermesi. Kurumların getirdiği istikrar, 16 Eylül’de Solana’nın büyük bir kesinti yaşamasıyla ortaya çıktı. Kullanıcılar, panik kaynaklı bir satış çılgınlığına girmedi. Bunun yerine SOL, değerinden neredeyse hiçbir şey kaybetmedi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, dijital varlık yöneticisi CoinShares’ın haftalık raporuna göre, Eylül ayının ilk haftasında, SOL merkezli yatırım ürünleri, kripto yatırım piyasasına toplam haftalık girişlerin yüzde 86,6’sını temsil ediyordu. SOL odaklı yatırım ürünleri 6 ve 10 Eylül arasında 49.4 milyon doları aşan girişlere tanık oldu.

“Keşfedilmemiş” projelere kurumsal ilgi artıyor

Uçtan uca Blockchain altyapı çözümleri sağlayıcısı Komodo’nun Baş Teknoloji Sorumlusu Kadan Stadelmann, keşfedilmemiş projelere yönelik artan talebin kripto piyasası için yeni bir şey olmadığını söyledi. Bununla birlikte, bu zamanı önceki döngülerden ayıran şeyin, kurumlardan akan yüklü miktardaki sermaye olduğuna dikkat çekti. Bunun riskinin, genel piyasa hareketlerini sergilemeyen belirli kripto para birimleri için daha hızlı piyasa döngüleri oluşmasına yol açması olduğunu belirtti.

Son olarak, Stadelmann, giderek merkezi olmayan bir geleceğe doğru ilerlerken, farklı altcoin’lerin fiyatlarında daha yaygın bir şekilde keskin artışlar görüleceğine inanıyor. “Yüzlerce DeFi projesi radarın altında uçuyor. Bu projelerin birçoğunun sağlam bir teknolojisi var ve kurumlar potansiyellerini fark ettiğinde fiyat artış ivmesi kazanabilir” dedi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap