1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Ünlü Analistler Uyardı: Altın Fiyatları Bu Tabanlara Oynuyor!

Ünlü Analistler Uyardı: Altın Fiyatları Bu Tabanlara Oynuyor!

featured

Altın fiyatları, düşüş yönünde işlem görüyor ve 1.800 doların üzerinde fiyatlandırılıyor. Son dönemlerde beklentileri karşılayamayan altın piyasası umutları eritiyor. Peki altın fiyatları yeniden ivme kazanacak mı? Analist beklentilerini Kriptokoin.com olarak, sizler için derledik birlikte inceleyelim…

Credit Suisse stratejistleri: Altın fiyatları bu seviyelere düşebilir

Altın fiyatları, dar aralığında sabit kalmaya devam ediyor. Ancak Temmuz/Ağustos’un en yüksek seviyelerinde 1.832/34 dolar ile sınırlı bir şekilde işlem görüyor. Credit Suisse stratejistleri, 1.775 doların altında bir kırılmanın daha fazla düşüşe yol açacağını bildirdi. Credit Suisse stratejistleri konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Yalnızca 1.834 doların üzerinde bir kırılma, daha derin bir toparlanmanın yolunu açabilir. Altın, konsolidasyonunu Temmuz ve Ağustos’un en yüksek seviyelerinin altında 1.832/34 dolarda uzatıyor. 1.775 doların altında, 1.691 dolara geri düşmek için tekrar olumsuz bir önyargı ortaya çıkabilir. Yalnızca 1.671 doların altında, önemli bir düşüş eğilimi değişikliği olabilir. Destek daha sonra başlangıçta 1.620/15 dolarda, 1.565/60 dolardan önce görülür. Sadece 1.834 doların üzerinde bir kırılmanın, 1.863 dolara, ardından 1.917 dolara daha derin bir toparlanmanın yolunu açmak için bir aralık içi tabanı tamamladığı görülecek.

Anıl Panchal: Altın bu seviyelerde düşüşe meydan okuyabilir!

Altın fiyatı karma ticaret seanslarına sahne oluyor. Mevcut piyasa ortamı yatırımcıları net olmaktan uzak tutarken analist Anıl Panchal, altın fiyatlarını değerlendirdi. Anıl Panchal piyasaları analiz etti ve konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

1.782 dolar ile 1.804 dolar arasında hemen bir işlem aralığını geçmesine rağmen, altın fiyatları 1.809 dolar civarında 200-DMA seviyesinin ötesinde bir günlük kapanış sağlayamadı. Ayrıca, altın alıcısının cansız MACD ve RSI koşullarının yanı sıra 1.834 doları çevreleyen çift zirvelere meydan okuması da var. Bu arada, Temmuz-Ağustos düşüşünün %61.8 Fibonacci düzeltmesi, yaklaşık 1.777 dolar, son zamanlarda 1.782 dolara yakın çoklu düşük seviyeler dışında aşağı yönlü filtrelere katkıda bulunuyor. Beş haftalık yaklaşık 1.758 dolarlık yatay desteğin 1.777 doların altındaki altın ayılara meydan okuyacağını gözlemlemeye değer. Genel olarak, altın daha sıkı olmaya devam ediyor, ancak boğalara kontrol vermek için 200-DMA’yı geçmesi gerekiyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap