İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Türkiye’ye gelmeyecek Microsoft Surface Duo 2 tanıtıldı

Türkiye’ye gelmeyecek Microsoft Surface Duo 2 tanıtıldı

featured

Microsoft’un pek bilinmeyen ama ısrarla devam ettirdiği ve çok satılmayan ürünlerin bulunduğu donanım alanında faaliyetleri devam ediyor. Markanın yaklaşık 2 yıl önce duyurduğu Surface Duo modelinin yeni sürümü tanıtıldı. Microsoft Surface Duo 2 isimli model bazı güncellemeler içeriyor.

Marka ilk sürümü sadece belli ülkelerde satmış ve dünya çapında piyasaya sürmeyi düşünmemişti. Surface Duo 2‘nin akibetinin de benzer şekilde olacağı düşünülüyor.

Gelelim telefonun özelliklerine: Önceki modelde olduğu gibi katlanabilir tarafı aslında iki ekranın yan yana montajlanmasından ve bu ekranların birleşikmiş gibi kullanılmasından ibaret olan telefonda Snapdragon 888 işlemci kullanılıyor. 5G desteği ile gelen bu işlemciye markanın PixelSence Fusion adını verdiği teknolojiye sahip iki ekran eşlik ediyor.

Bu iki ekran tam olarak açıkken 8.3 inç büyüklüğe erişiyor. Telefonun kapalı hali ise 5.8 inç büyüklüğünde. Her bir ekran 1344 x 1892 piksel büyüklüğünde ve AMOLED teknolojisi ile geliştirilmiş. Ekranların parlaklığı 800 nits ve yenile hızı da 90 Hz.

Microsoft Surface Duo 2‘nin en önemli geliştirmeleri ise kamera tarafında yapılmış. Artık üç kameralı olan telefonda 12 MP ana, 12 MP telefoto, ve 16 MP ultra geniş açı kamera bulunuyor.

Özel bir Android işletim sistemi ile gelen cep telefonunun 128, 256 ve 512 GB depolama sürümleri bulunacak. RAM tarafında ise tek bir seçenek olan 8 GB LPDDR5 ile gelecek olan telefonun başlangıç fiyatı 1500 Dolar olarak açıklandı.

Microsoft dünyanın birçok ülkesinde piyasaya sürmeyeceği yeni telefon için özel bir video da hazırladı. Videoda telefonun kullanım senaryoları ve özellikleri anlatılıyor:

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap