1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Türkiye’deki Dogecoin Vurgununda Yeni Ayrıntı: DOGE Can Aldı!

Türkiye’deki Dogecoin Vurgununda Yeni Ayrıntı: DOGE Can Aldı!

featured

Kriptokoin.com olarak, geçtiğimiz günlerde Turgut V. isimli şüphelinin 1.500 kişiden topladığı yaklaşık bir milyar lira değerindeki Dogecoin (DOGE) ile kayıplara karıştığını bildirdik. Şimdi ise bu olaya yönelik yeni detaylar ortaya çıktı.

Dogecoin vurgunu: 1 milyar TL’yi alıp sistemi kapattılar!

Thodex’ten sonra Türkiye’deki kripto para dolandırıcılık vakalarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul’da kısa sürede %100 kar vaadinde bulunarak 1 milyar liralık DOGE vurgunu yapıldığı belirtiliyor. CNN TÜRK’ün haberine göre, İstanbul Küçükçekmece’de iddiaya göre dolandırıcılar Dogecoin Mining adı altında sistem kurdular. Yatırımcılara 40 günde yüzde 100 kar vadedip yüzlerce kişiyi sisteme çektiler. Şüpheliler, yatırımcıları ikna etmek için önce lüks mekanlarda toplantılar düzenledi, sonra ise yatırımcıları bir Telegram grubunda topladılar.

Yatırımcılara vaatlerde bulunan şüpheliler 1.500 kişinin kripto paraları kendi hesaplarına aktarmasını sağladı. Dolandırıcıların planladığı bu sistem önce planlandığı gibi çalıştı. Yatırımcılar ilk üç ay düzenli olarak kar paylarını aldı. Gün geçtikçe yatırımcı sayısı çoğaldı, tam 350 milyon Dogecoin toplandı. Ancak piyasa değeri yaklaşık 1 milyar TL olan sistem dolandırıcılar tarafından birden erişime kapatıldı. Yatırımcılar şüphelilere ulaşmaya çalıştıysa da başarılı olamadı.

DOGE mağduru: Bir arkadaşımız vurgunun stresinden beyin kanaması geçirdi!

Dogecoin mağduru olduğunu söyleyen Ecem Ashyrova yaşadıkları süreci şu sözlerle anlattı:

Sistemleri yenilemek için çalışma yapıyoruz dediler, bu süreçte para yatırabilirsiniz ama çekim talepleriniz bir üç dört gün sonra onaylanacak dediler. Biz de ona güvenerek tekrar yatırım yaptık ama daha sonra ulaşamadık. 1.500 kişilik mağdur grubunun içerisinde intihara kalkışan arkadaşlarımız var. Hatta bir arkadaşımız bunun stresinden beyin kanaması geçirip rahmetli oldu.

Mağdurlar olayların ardından hızla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Avukat Sinan Keskin’in başvurusu ile 2 şüpheli hakkında yurt dışına çıkış yasağı kararı verildi. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca 11 kişi hakkında da soruşturma açıldı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap