1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Tüm Piyasa Çökerken Bu 2 Altcoin Fırlıyor! İşte Sırrı…

Tüm Piyasa Çökerken Bu 2 Altcoin Fırlıyor! İşte Sırrı…

featured

Kripto para birimi alanı, aylık en düşük seviyelere geri dönerek küresel borsalara katıldı. Bitcoin 40.000 dolara kadar düştü. Küresel finans piyasalarındaki artan belirsizliğin ortasında, Bitcoin günde birkaç bin dolar düşerek 40.000 doların biraz üzerine düştü. Altcoin fiyatları, büyük çift haneli fiyat düşüşleriyle daha da fazla zarar gördü. Ancak OMG Network ve Celo dünden bu yana sırasıyla yüzde 25.99 ve 18.5 oranında artarak etkileyici artışlar kaydetti.

Bitcoin ve altcoin’ler yerel dip seviyelere geri çekildi

Biri sadece iki gün önce hafta sonunu incelerse, kripto para piyasasında son 24 saat içinde neler olduğunu çok az tahmin edebilirdi. İşlem hacmi minimum düzeydeydi, ancak BTC, 11 günün en yüksek seviyesi olan 48.000 doların üzerine çıktı. Ancak, Pazartesi günü Evergrande destanının korkuları arttıkça, kripto para birimi sert bir şekilde düştü. Birkaç saat içinde birkaç bin dolar kaybetti ve 42.500 dolara düştü. Başlangıçta sıçramayı başardı ve hatta 44.000 doları geri aldı, ancak kısa sürdü. Ayılar kontrolü geri aldı ve bu sefer varlığı Bitstamp’te 40.200 dolara kadar düşürdü.

Bu, Ağustos ayının başından bu yana görülen en düşük fiyat noktası oldu. Şu an itibariyle, Bitcoin bir miktar toparlandı ve 43.000 doların üzerinde duruyor. Bybt’e göre, bu artan volatilite, son 24 saat içinde 1,2 milyar dolardan fazla tasfiyeye yol açtı. Altcoin’ler, liderlerini daha güçlü fiyat düşüşleriyle aşağı yöne doğru takip etti. Ethereum, 6 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyesi olan 3.400 dolardan 2.800 dolara düştüğü için bu olumsuz eğilimde liderler arasındaydı.

Günün en çok değer kazanan 2 altcoin projesi: OMG ve CELO

Öte yandan, önceden OmiseGo olarak bilinen OMG Network’ün OMG tokenı yüzde 25’in üzerinde artış kaydetti.  OMG Network ve Enya, yakın bir zamanda adı Boba Network olan yeni bir Optimistic Rollup’ı yarattı ve ana ağa soktu.  Boba Network, sıradaki Ethereum kullanıcıları için daha hızlı, daha ucuz ve daha sorunsuz bir deneyim sunmayı hedefliyor. Bunun yanı sıra OMG Vakfı, halka açık ana ağ lansmanına ek olarak, ağın merkezi olmayan yönetimini desteklemek için yeni BOBA tokenını piyasaya sürecek.

Akıllı telefon kullanıcıları arasında kripto para benimsemesini artırmaya odaklanan Blockchain ekosistemi Celo’nun CELO tokenı ise yüzde 18.5’in üzerinde değer kazandı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere DeFi kuruluşlarından oluşan bir konsorsiyum, geçtiğimiz ayın sonlarında, merkezi olmayan finans konusunda küresel farkındalığı artırmak için hibe ve teşviklere 100 milyon dolara kadar yatırım yapacağını duyurdu. Celo platformu girişimin birincil altyapısı olacağından, haberden en çok Celo yararlandı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap