1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Teknik Analist: Dogecoin’den Bugün Bunları Bekleyin

Teknik Analist: Dogecoin’den Bugün Bunları Bekleyin

featured

Analist Richard Adrian’ın Dogecoin fiyat analizlerine göre, piyasa düşüş eğiliminde görünüyor. DOGE, dolar karşısında, şu ana kadar iki kez denediği 0.25 doları aşmaya çalışıyor. Son birkaç gündür düşüş eğilimi gösteren dar bir fiyat aralığında işlem görüyordu ve Pazartesi günü, 0.2500 dolarlık genel direnç daha güçlü bir şekilde kırılırken, yükselişler reddedildi. Sonuç olarak, Dogecoin’de daha da düşmesi ve kısa vadede 0.2300 dolarda önemli bir destek seviyesini test etmesi bekleniyor. Kripto para piyasası, aşağıdaki kripto para ısı haritasında gösterildiği gibi kırmızı bölgede işlem görüyor. Farklı zaman dilimlerinin teknik analizleriyle devam edelim…

Dogecoin 24 saatlik fiyat analizi

Analiste göre 0,2500 doların altında kapanan bir günlük mum, büyük bir uzun vadeli destek seviyesi olan 0,2300 dolara daha fazla düşüşe kapı aralayabilir. Bu durumda, uzun vadeli bir trend çizgisine karşılık gelen 0.2200 dolar desteğini açmak için 0.2300 dolar seviyesinin altında bir kırılma arıyoruz. Pazartesi günkü kapanışta 0.2500 dolar civarındaki düşüş kurulumu nedeniyle daha uzun zaman dilimlerinde Dogecoin üzerindeki düşüş eğilimi korunuyor. Bununla birlikte, sıkışık işlem aralığındaki herhangi bir rallinin, üst sınırı olan 0,2500 dolarlık dirençle karşılaşmasını bekleyebiliriz.

Dogecoin fiyatı bu yıl %50’den fazla düşerken…

Dogecoin (DOGE) fiyatı Mayıs zirvesi 0.7376 doların %68.14 altında işlem görürken, analiste göre iki nedenden dolayı DOGE’nin kısa vadede yukarı yönlü potansiyeli olduğunu düşünebiliriz…

İlk olarak, Bollinger Band Width Divergence (BBWD) adı verilen kısa vadeli teknik hesaplama, üst ve alt BBand’lerin sapmasını ölçen bir osilatördür. BB bandı, dalgaların seviyesini ölçmek için standart sapma kullanılarak elde edilir. Buna karşılık, bantlar, 20 günlük hareketli ortalama (MA) çizilerek ve ardından bunun her iki tarafına iki standart sapma yerleştirilerek otomatik olarak çizilir. Dogecoin (DOGE) için BBWD osilatörü ayrıca, 0.2500 doların güçlü bir direnç seviyesi olduğunu gösteriyor. Ancak fiyatlar bu seviyeye yakın işlem görüyor ve bu da analiste göre ayıların fiyat hareketinin kontrolünü kaybedebileceğini gösteriyor.

İkincisi, finansal piyasalarda destek, direnç ve trend belirlenmesinde yardımcı olan Ichimoku bulutu var. Analist Richard Adrian Kumo,Tenkan-sen, Kijun-sen indikatörlerden şu analizleri çıkarıyor:

  • Bulut: Buluta yakın bir fiyat, düşüş piyasasına işaret eder.
  • Kumo (bulut) : 0.2500 dolar seviyesindeki sabit Kumo, sıkı bir ticaret aralığını ve dalgalanmaların olmadığını gösterir; Boğalar Dogecoin fiyatı hareketi üzerindeki kontrolü yeniden kazanmaya çalışırken Kumo’nun fazla direnç göstermesini beklemiyoruz. Kumo’nun bir yükseliş mum çubuğu (açık, yüksek ve yakın) tarafından kırılana kadar önemli bir direnç göstermeyebileceğine inanıyoruz.
  • Tenkan-sen: Dönüştürme çizgisi, 0.2800 dolarda desteği gösteriyor; Boğalar Dogecoin fiyatı üzerindeki kontrolü yeniden kazanmaya çalıştıkça bu destek seviyesinin korunacağına inanıyoruz.
  • Kijun-sen : 0,3400 dolar seviyesinde direnç var, ancak bu çizginin er ya da geç bir yükseliş mum çubuğu tarafından kırılması muhtemel.

Kumo (Bulut) nasıl yorumlanabilir?

Mevcut bulutun durumu, analiste göre Dogecoin fiyatının kısa vadede Kumo’nun her iki tarafını da test edebileceğini gösteriyor. Ayrıca, fiyatlar 0.2500 doların üzerinde işlem gördüğü sürece günlük grafiklerde yükselişin devamına işaret edebilecek formasyonlar görmek mümkündür. Bu durumda, 0.2700-0.2800 dolar ve 0.3400 dolarlık direnç seviyelerine doğru yukarı doğru açılmak için Kumo ve dönüşüm çizgilerinde bir kırılma arıyoruz. DOGE dışında, kripto para piyasası yeşil alanda işlem görüyor ve çoğu kripto para birimi 7 Eylül çöküşünü telafi ediyor. Kırmızı rengin uzak olduğu geçtiğimiz günlerde, Bitcoin yüzde 0.16, Ethereum yüzde 0.8 ve Binance Coin yüzde 1.20 arttı. Cardano %6 ile en iyi performans gösteren altcoin günü olurken, Solana kayıpla en kötü performans gösteren altcoin oldu. Daha dar zaman aralığının analizleriyle devam edelim…

Dogecoin 4 saatlik teknik analiz

Analiste göre saatlik Dogecoin fiyat analizi grafiğinde, günün ilerleyen saatlerinde konsolidasyon için bir potansiyel öneren 0.2430 dolar direnç görebiliriz. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, muhtemelen bir sonraki dirence doğru 0,2550 dolarda bir artışa yol açarken, Dogecoin bugünün en yüksek seviyesi olan 0,2475 doların üzerinde işlem yapamazsa başka bir düşüş gerçekleşebilir. 4 saatlik grafikteki mevcut trendin durumu, iki ardışık doji (aynı seviyede 2 mum) ile nötr. Direnç veya desteğe doğru yönünü belirleyebilmemiz için bugün bir mum çubuğunun daha oluşması gerekiyor.

15 dakikalık grafik:

Kısa vadeli 15 dakikalık grafikte, Dogecoin fiyatı dünün yükseliş mum çubuğunun içinde işlem görüyor. Bununla birlikte, bu sabah erken saatlerde kırılan 0.2500 dolarda önemli bir direnç var. Analiste göre daha önemli nokta, bugünün açılış fiyatı hareketi, erken seansta arka arkaya iki doji olduğu için düşüş gösteriyor. Fiyatlar başka bir denemeden sonra 0.2500 doları aşamazsa, analiste göre bir geri çekilme beklemeliyiz.

Şimdi, önceki günlük grafiğin 0,2500 dolardaki direnci, Dogecoin açılış fiyatı eylem seviyelerinin üzerinde işlem yapamazsa, kırılması muhtemel olan destek seviyesi haline geliyor. Öte yandan, fiyatlar hem BBands hem de Kumo’nun altında işlem gördüğü için boğaların da kontrolü ele alması gerekiyor. Dogecoin’in fiyatı, Ağustos ayında 0,35 dolar seviyesinde yeni bir yükseliş kurduktan sonra son haftalarda önemli bir geri çekilme gördü. DOGE daha sonra dolar karşısında biri 0.28 dolar ve diğeri 0.265 dolar olmak üzere iki düşüş yaşadı.

Dogecoin fiyat analizi: Sonuç

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Richard Adrian, Dogecoin boğalarının 0.25 dolar direncini zorlamak için yorgun göründüğünden, bugünün Dogecoin fiyat hareketinin dün ile uyumlu olacağını düşünüyor. Sonuç olarak analiste göre, DOGE/USD’nin önümüzdeki 24 saat içinde düşmeye devam etmesini bekleyebiliriz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap