İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Tanınan Analist: Bitcoin Düşerken Bu Altcoin’lerden Biriktirin!

Tanınan Analist: Bitcoin Düşerken Bu Altcoin’lerden Biriktirin!

featured

Altcoin fiyatlarının genellikle BTC trendini takip ettiğini yıllardır gözlemlenmektedir. Bu nedenle, Bitcoin fiyatı mevcut 43.200 dolar bölgesine %8 düştüğünde, kripto piyasası da kana bulandı. BTC’nin bu seviyeleri koruyamaması durumunda, analist Ben Armstrong’a göre muhtemelen bir ayı piyasasına gireceğiz. Bu arada, düşen piyasaya genelinde El Salvador 150 BTC satın aldığını açıkladı. Peki, şimdi hangi altcoin projeleri tercih edilebilir? Analist bunları düşünüyor…

Bitcoin düşüşünde hangi altcoin’ler tercih edilebilir?

Her yılın Eylül ayı genellikle BTC fiyatı için olumsuz bir dönemdir. Ve ABD’de enflasyonun gevşemesiyle birlikte, kripto analisti Ben Armstrong kısa süre önce herkesin bir ayı piyasasına hazırlanmalarını söyledi:

Kripto ayı piyasası sırasında işler korkunç görünecek. Korkutucu. Ama borsaya kıyasla hiçbir şey olmayacak. Bu bir kan banyosu olacak.

Deflasyon, BTC ve altcoin’lerin değerini ATH’lerinin %80’ine kadar düşürebilir. Ancak, analiste göre kripto biriktirmenin en iyi yol olduğu konusunda açık işaretler veriyor. Son altı ayda, ABD’de enflasyon arttıkça, bazı yatırımcılar yukarı yönlü bir korunma olarak kripto para birimlerine yöneldi. Yıl sonuna kadar beklenen deflasyonist bir eğilimle uzmanlar, FUD’a herhangi bir taviz verilmesini önermedi. Tarihsel olarak, enflasyon borsaya zarar verdi çünkü ekonomideki genel yatırımı caydırdı. Ancak Armstrong’a göre, çoğu kripto ayı piyasası, deflasyonist piyasalar gibi 2-3 yıl sürüyor. Armstrong, bu tavsiyelerde bulunuyor:

Bu süre zarfında Bitcoin, Ethereum, Cardano ve diğer ilk 20 altcoin projesinden biriktirdiğinizden emin olun.

Analiste göre bu tercihin güvenilir nedenleri var

Bu, muhtemelen yeni başlayanlardan kıdemli traderlara kadar herkes için güvenli bir seçimdir, çünkü analiste göre BTC’ye göre en iyi kripto paralar genellikle hızlı bir şekilde artacaktır ve herhangi bir zamanda projenin çökmesinden korkmuyorlar. Sonuçta, uzun bir geliştirme süreleri oldu. Şu anda, boğalar 2024 BTC yarılanmasından (halving) döndükten sonra yatırımcıların kar elde edebileceğini söylüyor. Ayrıca CryptoQuant tarafından yapılan bir analize göre, yatırımcılar inanmazken BTC satın almak mükemmel bir zamandır. CryptoQuant’tan Caracal şunları söyledi:

Çoğu zaman cevap hemen önümüzdedir. Basit. Çoğu insan kardayken – Satış baskısı – Ayı. İnsanlar su altındayken – korkarlar – güçlü ellere satarlar – Boğa. Mayıs ayında satış baskısı o kadar yüksekti ki insanlar BTC’lerini zararına sattılar. Ardından son çarenin alıcıları devreye girdi. Şimdi bir kafa karışıklığı var. İnsanlar emin değil. Geri döndüklerinde çok geç olacak. Yükleme zamanı”.

Bu, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, El Salvador başkanının da yakın zamanda benimsediği bir dipten satın alma stratejisidir . Bununla birlikte, bazı uzmanlar da farklı bir bakış açısına sahip ve bunu fiyatları artırmaya yönelik bir sosyal medya çılgınlığı olarak nitelendiriyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap