1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Tanınan Altcoin ATH’yi Gördü! Kâr Alma Vakti mı?

Tanınan Altcoin ATH’yi Gördü! Kâr Alma Vakti mı?

featured

Altcoin Solana (SOL), geçtiğimiz ayların ilk 100 kripto para birimi arasında en güçlü fiyat momentumuna sahip kripto paralarından biriydi. Fiyatı, 20 Temmuz’un gün içi en düşük seviyesi olan 22 dolardan 95 dolara kadar yükseldi. Bu ralli, BTC ve ETH gibi büyük hacimli kriptoların aylık trend çizgilerinden çıkmasıyla ateşlendi. Sonrasında SOL, art art 5 güne yakın ATH’ler kaydederek, piyasanın geri kalanına rağmen zirvelere ulaşmaya devam etti, bu nedenle de patlamanın arkasında ne olduğu oldukça merak ediliyor…

Altcoin Solana (SOL)’nın yükselişini neler tetikledi?

Buna bir cevap olarak, örneğin, geçen hafta bir dijital varlık fonu, kurumsal yatırımcılara kayıtlı bir Solana fonu sunacağını duyurdu. Sadece bir gün sonra, veri besleyici Pyth Network, Solana’nın PoS Blockchain’inde yayına gireceğini duyurdu. Bu duyuruların her ikisi de kesinlikle SOL’un yeni bir ATH’ye doğru patlamasına yardımcı oldu.

Diğer yandan SOL fiyatı 22 doları gördüğünden beri, boğalar durmaksızın fiyatı durdurulamaz bir boğa eğilimine itti. SOL bir hafta önce yeni bir ATH’ye ulaştıktan sonra, fiyat yükseliş bayrağı şeklinde geri çekildi ve hızla yukarı doğru kırıldı. O zamandan beri, fiyat her direnç seviyesinde patladı ve 100 dolar hedefine hızla yaklaşıyor. Şimdi, analist Sunil Sharma, psikolojik direncini zorlayan SOL için bu seviyeleri belirliyor:

Fibonacci uzantı seviyelerine bağlı olarak, SOL 100 dolar işaretine doğru ilerliyor olabilir. Fiyat bu seviyede reddedilirse, önceki direnç olan 88 dolara bir geri çekilme beklemeliyiz. Son 10 gün boyunca SOL, potansiyel bir yükselen kama oluşumu oluşturdu. Trend çizgilerinden herhangi birinin kırılması, fiyatı bu yönde parabolik olarak gönderecektir.

Solana fiyat analizi: 1 günlük

Son 35 gün içinde, SOL fiyatı 15 günlük MA tarafından desteklendi. Bu MA, her geri izleme gerçekleştiğinde fiyata olumlu yansıdı. Buna dayanarak, analiste göre 15 günlük MA’yı SOL’un yükseliş olup olmadığının bir göstergesi olarak kullanabiliriz. Bu MA’nın altında kalması durumunda, analiste göre Solana’yı 60 dolar ve 70 dolar bölgesi tekrar ağırlayabilir. Yazının yazıldığı sıralarda, 91 dolardan işlem gören SOL’un, 88 dolarda ve 77 dolarda iki küçük destek bölgesi bulunuyor. Bu iki seviye, analiste göre daha düşük seviyelerden korunmak için boğaların savunması gereken önemli boktalardır. Altına düşmesi durumunda, analiste göre altcoin SOL fiyatını bir önceki ATH’si olan 60 dolar bekleyebilir.

Teknik indikatörlerden, Stokastik RSI’ya baktığımızda, fiyatın yeni zirveler yapmaya devam etmesine rağmen düşüş bölgesine geri döndüğünü görebiliriz. Bu, düşüş eğilimi olarak kabul edilir ve genellikle SOL fiyatının gerçekleşmesi için daha büyük bir geri çekilmenin habercisi olur. Bunun reddedilebilmesi için mukavemetin 50 değerinin üzerine çıkması gerekir. Ek olarak, normal RSI, fiyatın yükselmesiyle gücün daha düşük olması nedeniyle düşüş eğilimi gösteriyor. Analiste göre 70’ın altına düşmek muhtemelen bu ralliyi sona erdirecektir. Son olarak, Kriptokoin.com olarak aktardığımız günlük analizlere göre SOL’un trendi boğa yanlısı ve kazandığı ivmeye yüksek volatilite eşlik ediyor. En yakın destek seviyesi 88 dolarda ve şu anda 92 dolardan işlem gören SOL’un en güçlü direnci 100 dolarda bulunuyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap