İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Son Dakika: Tesla, Ödeme Tekniği Olarak Bitcoin’i Kabul Etmeyi Planlıyor!

Son Dakika: Tesla, Ödeme Tekniği Olarak Bitcoin’i Kabul Etmeyi Planlıyor!

featured

SEC’e yapılan bir başvuruya göre Tesla’nın Pazartesi günü 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını Kriptokoin.com olarak sizlere bildirmiştik. Şirket, başvuruya göre Bitcoin’i “nakit gelirlerini daha fazla çeşitlendirmek ve maksimize etmek için daha fazla esneklik” sağlamak amacıyla satın aldı.

Tesla, Bitcoin ile ödeme seçeneği sunuyor

Tesla, Bitcoin almanın yanı sıra ürünleri karşılığında Bitcoin cinsinden ödemeleri de kabul etmeye başlayacağını söyledi. Bu durum, Tesla’yı Bitcoin’i ödeme olarak kabul eden ilk büyük otomobil üreticisi haline getirecek.

Hamle, CEO Elon Musk’ın son haftalarda kripto paralar üzerine, özellikle Bitcoin ve Dogecoin üzerine attığı tweet’lerin ardından geldi.

Tesla’nın duyurusunu takiben Pazartesi günü Bitcoin %10’un üzerinde yükseldi ve BTC yeni bir rekor kırdı. Kripto para birimi 43.000 dolar seviyesini ilk defa kırarak 43.300 dolar seviyelerine ulaştı. Tesla hisseleri de %2 oranında arttı. Bitcoin, yazım sırasında 42.400 dolar seviyelerine gerilemiş durumda.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap