1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. “Son Bir Düşüş Daha” 3 Analist, Altın Fiyatları Beklentilerini Duyurdu!

“Son Bir Düşüş Daha” 3 Analist, Altın Fiyatları Beklentilerini Duyurdu!

featured

Altın fiyatları, daha güçlü bir ABD doları ve yüksek ABD Hazine getirilerinin değerli metal üzerinde baskı oluşturmasıyla geçen haftaki kazanımlarını kaybetti. Piyasa, ABD istihdam cephesinde büyük bir eksikliğin ardından Federal Rezerv’in artan enflasyonu görmezden gelmeye devam edebileceğini tahmin ediyor. Kriptokoin.com olarak güncel altın yorumları ve tahminleri derledik, birlikte inceleyelim…

Edward Moya: Bu, altın fiyatları için kısa vadeli olumsuzluklara neden olacak

OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, piyasaları yorumlayarak kritik gelişmelere gözleri çevirdi:

Altın fiyatları, Hazine getirilerinin gecikmeli bir toparlanmanın Fed‘in kısa vadede daha yüksek enflasyonu tolere etmesine izin vereceği beklentileriyle yükselmesiyle, düştü. Wall Street, enflasyonla her zamankinden biraz daha fazla ilgileniyor ve Fed’in Aralık’ta daralmasının muhtemel olmasıyla, eğri dikleşecek ve bu, altın fiyatları için kısa vadeli olumsuzluklara neden olacak.

ABD Ağustos ayı istihdam raporu, beklenen 720.000 pozisyonun yerine yalnızca 235.000 pozisyonun eklendiğini ortaya koydu.

James Knightley: Piyasa için Kasım hala iyi görünüyor…

ING’nin uluslararası baş ekonomisti James Knightley, “Covid‘in yeniden canlanmasıyla birleştiğinde, Fed’in Eylül’de indirime gitme ihtimalini ortadan kaldırıyor, ancak Kasım hala iyi görünüyor” dedi. İstihdam kazanımlarındaki yavaşlama, özellikle de merakla beklenen daralma duyurusu ile ilgili olarak, gerçekten daha sabırlı bir Federal Rezerv anlamına gelebilir. BBH Küresel Para Birimi Stratejisi başkanı Win Thin, konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

235 bin NFP kazancı çok hayal kırıklığı oluşturdu… Ancak bunun bir arz sorunu mu yoksa işgücü piyasası için bir talep sorunu mu olduğu tam olarak belli değil. Bu belirsizlik nedeniyle, Fed’in 21-22 Eylül FOMC’den beklenen daraltma duyurusunu geri aldık. Fed’in 14-15 Aralık toplantısında gerçekten daralmaya mı başlayacağı yoksa 25-26 Ocak’a kadar mı bekleyeceği konusunda piyasada bazı tartışmalar olacak.

Edward Moya: Altın fiyatı 1.755 dolara düşebilir

Salı günkü yaklaşık 35 dolarlık altın düşüşü, geçen haftaki %1 rallisinin önemli bir geri dönüşü. Edward Moya, bu seviyelerde, değerli metalin daha fazla satışlara karşı “savunmasız” olduğunu ve mevcut düşüş eğiliminin geçici olduğunu belirtti. Edward Moya konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Kıymetli metal 1.755 dolara düşebilir ve bu seviye kolayca kırılırsa, son bir düşüş, fiyatların 1.700 dolar seviyesini hedeflediğini görebilir. Piyasa, önümüzdeki birkaç aydaki fiyat baskılarını geride bıraktığını gördüğünde, küresel dezenflasyon güçlerinin gerçekliği, Hazine getirilerindeki yükselmeye ani bir son verecek ve birçok yatırımcı için altın alımının yeniden başlamasını tetikleyecek.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap