İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Solana Bugün Dev Haberi Duyurabilir! Analistler ise Uyardı…

Solana Bugün Dev Haberi Duyurabilir! Analistler ise Uyardı…

featured

Solana (SOL), büyük bir düzeltmeye maruz kalmadan yükselmeye devam ediyor. Son 24 saat içinde %20 artarak ATH seviyesi 199 dolara ulaştı. Yazının yazıldığı sıralarda, 34.6 milyar dolar piyasaya değeriyle Polkadot (DOT) ve USDC gibi kripto para birimini deviren sekizinci en büyük altcoin oldu. Projenin, hakkında fazla açıklama yapmadığı, ancak “coin yakma” işlemi olarak ön görülen bugüne ait etkinliğin, SOL fiyatına bir talep dalgası daha eklediği düşünülüyor. Şimdi, tüm detaylarıyla SOL için gelişmelere göz atıyoruz. Bir düzelme gelebilir mi? Şunlar bekleniyor…

Santiment’e göre Solana yatırımcıların ilgisini çekmeye devam edecek

Sağlam fiyat rallisinin ortasında Solana şu anda kripto sektöründeki tüm konuşmalara hükmediyor. On-chain veri sağlayıcı Santiment’in SOL için açıklamaları şunlar oldu:

Solana, 106.82 dolarlık yeni bir ATH kaydettiği için şu anda kripto konuşmalarının yaklaşık %10’unu oluşturuyor. Diğer birçok altcoin aralığında olduğu gibi, SOL gibi volatil ve pump’lanan kripto para birimleri, işlem arayan yatırımcıların ilgisini çekmeye devam edecek.

Solana’da 30-31 Ağustos rallisini hangi gelişme tetikledi?

Ayrıca Solana, Kriptokoin.com olarak aktardığımız yeni bir “Ignition” özelliğini tanıtmaya hazır. Geçen hafta, Solana yanan bir alevi gösteren bir video teaser yayınladı. Şu an için çok az ayrıntıya sahip olsa da, topluluk olası bir SOL token yakmayı tahmin ediyor. Bu, arz baskısını daha da arttırarak, SOL fiyatlarının yükselmesiyle sonuçlanabilir.

Solana (SOL), kurumsal yatırımcıların radarında

Kurumsal varlık yöneticisi CoinShares’in son raporuna göre Solana (SOL), kurumsal oyuncuların radarında. Ayrıca, Digital Assets Fund Flow’un haftalık raporuna göre, SOL geçen hafta 2.7 milyon ABD doları tutarında net kurumsal giriş gördü. Raporda Solana’nın Bitcoin Cash’in yönetim altındaki varlıklarını (AUM) şu anda toplam 15.7 milyon ABD Doları tutarında geride bıraktığı belirtiliyor. Bu arada, geçen hafta, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’dan da övgü aldı. Bir tweet’te Hoskinson, Solana ekosistemi hakkında bilgi edinmeye daha fazla ilgi gösterdi:

Solana, dalga geçiyor gibisiniz. Tebrikler. Daha fazlasını nereden öğrenebilirim?

SOL için duygu boğa yanlısı

Solana ilk kez 100 dolara ulaştı ve üzerinde tutunmayı başardı. CoinGecko’dan alınan verilere göre, SOL şu anda hem Polkadot hem de Uniswap’ın önünde piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi. İlk 50 kripto para birimi arasında, son 40 günde %330’luk performansıyla dikkat çekiyor…

Beklenen fiyatlamaların devamında, piyasa katılımcılarının son fiyat hareketi konusunda iyimser oldukları ve muhtemelen ufukta daha fazla kazanç bekledikleri görülüyor. Yine de, kripto para meraklıları arasındaki bu tür bir güven, on-chain metriğe dayalı olarak olumsuz bir işaret olarak kabul edilebilir. Sosyal algı yüksek olduğunda Solana’nın fiyatı düşme eğilimindedir. Şimdi soru, gelen bir düzeltmenin nasıl zamanlanacağı, derinliği ve süresidir…

Kapıda bir düzeltme bekliyor mu?

Fibonacci geri çekilme göstergesi (18 Mayıs’ta Solana, 58.40 dolardan 23 Mayıs’a kadar 19.10 dolara düştü) karamsar görünümün doğrulaması olarak yalnızca 97.60 doların altına yakın sürekli bir günlük mum çubuğunun hizmet edebileceğini gösteriyor. Böyle bir düşüş, analist Ali Martinez’e göre kar elde etmede önemli bir artışa dönüşebilir ve Solana’nın fiyatını 82 dolara hatta 74 dolara çekebilir.

Diğer yandan SOL, 97.60 dolar destek seviyesinin üzerinde belirleyici bir günlük mum çubuğu kapatmayı başarırsa, daha yüksek zirvelerin beklenebileceğini belirtmekte fayda var. Bu durumda, analiste göre muhtemelen 108 dolar hatta 121 dolar hedefleyerek daha fazla kazanç için yatırımcı toplayabilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap