1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. SocGen Analistleri, Altın Fiyatını Masaya Yatırdı! İşte Sonuçlar

SocGen Analistleri, Altın Fiyatını Masaya Yatırdı! İşte Sonuçlar

featured

Société Générale (SocGen) en son altın raporunu yayınladı ve altın için artıları ve eksileri tartıyor. Fransız yatırım bankası, terim için yapılan aramaların ve makalelerin önemli ölçüde azaldığını belirterek emtia süper döngüsünü sorguladı. Sarı metal açısından banka, akışların fiyatları yükseltme olasılığının çok daha düşük olduğunu kaydetti. Kriptokoin.com olarak, SocGen analistlerinin yorumlarını sizler için derledik, birlikte inceleyelim…

SocGen: Altın fiyatının sınırlı kazanımları, beklentileri için iyiye işaret etmiyor!

SocGen raporunda, şu önemli hususlara dikkat çekti:

Altının düşük oranlara ve yüksek enflasyona rağmen sınırlı kazanımları, beklentileri için iyiye işaret etmiyor. Ekonomistlerimiz, para ve maliye politikasının oldukça esnek kalmasını bekledikleri için yakın gelecekte onu hala biraz destekliyorlar. Analistlerin kanaati, ETF çıkışlarının duracağı ve yıl sonuna doğru ılımlı girişler görmeye başlayacağımız beklentilerinden kaynaklanıyor. Ve reel oranlar negatif olmaya devam edecek olsa da pozitife daha hızlı dönebileceklerine dair herhangi bir gösterge, yatırım akışlarını gerçekten zayıflatacak. Düşük ortalama notlar, daha yüksek işçilik maliyetleri ve COVID-19 pandemisi ile ilgili diğer maliyetler nedeniyle artan yüksek toplam nakit maliyetleri nedeniyle sürdürülebilir maliyetler yükseldi. Talep: Talep küresel olarak normalleşiyor, ancak mücevher talebi özellikle normale dönmüyor. Analistlerimiz bir tür normale dönüş görmeyi beklemelerine rağmen, henüz COVID-19 öncesi seviyelere toparlanması bekleniyor.

SocGen analistleri, piyasaları analiz etti!

Gümüşten bahsedilmiyordu ama rapor bakırdan bahsediyordu. Banka, duyarlılığın tersine dönmeye başladığını ve büyük bir maden arzının fiyatlardaki düşüş eğilimini teyit edeceğini söyledi. Analistler, bakır fiyatlarının düzeltmeye devam etmesini bekliyor. Mevcut dönem için düşüş tahminlerine ulaşıldı ve şimdi düşüş eğiliminin devam etmesini bekliyorlar. Bir süper döngü, enerji geçişi ve yeşil mali teşvik konusundaki konuşmaların etrafındaki yükseliş momentumu ve hissiyatı azalıyor.

Arz tarafında banka, pandemi sonrası küresel ticaretin bu yıl Nisan-Mayıs aylarında durduğunu söyledi. Bunda, tedarik darboğazları ve ulaşım sorunlarının doğrudan etkisi oldu. İmalat sektörünün, bastırılmış talebi hızla karşılayamaması ve önümüzdeki aylarda bakır talebinin yukarı yönlü büyüme potansiyelini etkin bir şekilde sınırlandırması tehlikesi var. Talep açısından SocGen analistleri, tüketimin toparlanmasını bekliyor. Ancak bu yılın başlarında tahmin edildiği gibi, Çin tüketimi, özellikle imalat sektöründe yumuşayan ekonomi nedeniyle son zamanlarda durdu.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap