1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Sıcak Gelişme: Çin Bu Altcoin’i Seçti! Fiyat Uçtu Gitti

Sıcak Gelişme: Çin Bu Altcoin’i Seçti! Fiyat Uçtu Gitti

featured

Yakın zamanlı bir basın açıklamasına göre Şangay, şehrin Lingang Pilot Serbest Ticaret Bölgesinde bir offshore yuan stablecoin’ini test etmek için Conflux’ın izinsiz Blockchain altyapısını kullanacak. Bu haberin bir sonucu olarak Conflux’ın altcoin projesi CFX, ciddi bir yükseliş gördü. İşte detaylar…

Çin’de stablecoin testleri için Conflux seçildi

Şanghay Denizcilik Üniversitesi, Conflux Tree-Graph Blockchain Ar-Ge Enstitüsü’nün bir kolu olan Shanghai ShuTu Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün lansmanını duyurdu. Enstitü, offshore Renminbi (RMB) stablecoin ile sınır ötesi ticaretin araştırılması da dahil olmak üzere Şanghay Serbest Ticaret Bölgesi’nde Blockchain teknolojisinin uygulanmasını teşvik edecek. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Şangay hükümeti, Ocak ayında Conflux’a 5 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.

Yeni Ar-Ge enstitüsü, çeşitli maddeler üzerine araştırma ve uygulama yapmayı planlıyor. Bunların arasında ilk olarak Conflux üzerine kurulu offshore RMB için uluslararası ödeme kanalı inşa edilmesi, bunun keşfedilmesi ve uygulamasının yürütülmesi yer alıyor. Ayrıca enstitü, kendi keşiflerini ve teknolojik avantajlarını birleştirerek, serbest ticaret finansal Blockchain standart sisteminin inşasına öncülük etmeyi veya katılmayı planlıyor. Bunun yanı sıra nakliye için Blockchain teknolojisi standardı oluşturmak ve nakliye ekolojisini şekillendirmek isteniyor.

Altcoin fiyatı sert yükseldi

Çin’den gelen bu haberlerin ardından Conflux’ın CFX tokenının değeri hızla arttı. CFX son 24 saatte yüzde 145 oranında değer kazandı. Gün içinde 0.26 dolardan işlem gören CFX, 0.76 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Yazım sırasında 0.64 dolar seviyelerine kadar geri çekilmiş durumda.

7 günlük CFX grafiği.
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap