1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. SHIB ve DOGE Tahlili: Kısa Vadede Bu Düzeylere Oynuyorlar!

SHIB ve DOGE Tahlili: Kısa Vadede Bu Düzeylere Oynuyorlar!

featured

Kriptokoin.com olarak SHIB ve DOGE için kısa vade teknik analizleri derledik. Analist Sarah Tran, SHIB’den daha yüksek seviyeler beklemediğini ve momentum aşağı yönde ilerlediğini söylüyor. Dogecoin analizlerini alacağımız finans uzmanı Domenic Fiore’da, DOGE’nin 0.30 dolar hedefi için aşması gereken seviyeleri aktarıyor. Her iki memecoin içinde “karamsarlık” ortak duygu olurken, korunması gereken seviyelere göz atıyoruz…

Shiba Inu (SHIB)’da neler yaşandı?

Shiba Inu, 17 Ağustos’ta yerel zirvesi olan 0.0000947 dolardan bu yana net bir düşüş trendi çizdi. Sonrasında, hala süre gelen mevcut seviyeden %7’lik bir düşüş riskleriyle karşı karşıya olduğunu gösteren bir teknik modelle düşüş eğilimi çizdi. Bu dönemde boğaların giderek güçsüzleşmesi, analistlerin ortak kararı oldu…

SHIB boğaları, geri çekilme devam ederken yorgun düşüyor

Tahminlerine göz atacağımız ilk analistimiz Sarah Tran’a göre, 4 saatlik grafikte bir baş-omuz formasyonunun ortaya çıkmasıyla Shiba Inu %19 düşüş yolunda gözüküyor. Analiste göre oluşan grafikte, boğaların kontrolü ayılara devretmesiyle %78.5 Fibonacci düzeltme seviyesi ile aynı zamana denk gelen 0,00000651 dolara doğru kötümser bir hedef belirleniyor. Ayrıca, Shiba Inu fiyatı teknik modelin boyun çizgisinden zaten %12 düştüğü için momentum aşağı yönde eğri ilerliyor:

Bununla birlikte, analiste göre Shiba Inu fiyatı, yukarıda belirtilen düşüş hedefine doğru düşmeden önce 0.00000686 dolarda bir destek bulabilir. SHIB bu seviyenin üzerinde kalmayı başaramazsa, ayılar bir sonraki talep bölgesi olan 0.00000651 doları hedefleyecektir. Ayrıca, MRI indikatörü tarafından verilen kırılma çizgisi, Shiba Inu’nun, ayılar 0.00000680 doları aşarsa %7’lik düşüşün gerçekleşebileceğini görebileceğini gösteriyor.

Öte yandan, boğalar fiyat hareketini yukarıya kaydırmayı başarırsa, Shiba Inu’nun %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesinde 0.00000714 dolarda dirençle karşılaşması muhtemel. Aşağıdaki engel, MRI tarafından tanımlanan direnç çizgisiyle aynı zamana denk gelen 0.00000738 dolarlık dört saatlik 200 günlük SMA’da ortaya çıkabilir. İleriye dönük olarak, Shiba Inu, 200 günlük SMA basıncı SHIB’yi aşağı yönde karşılayan diyagonal direnç trend çizgisi olarak daha düşük yüksekler basmaya devam edebilir. Yalnızca 0.00000738 doların üzerinde bir kırılma, analiste göre SHIB’ın durgun performans dönemini tersine çevirdiğini gösterecektir. Diğer yandan, satın alma baskısındaki bir artış, SHIB’nin 0.00000759 dolarda %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin yakınında 50 dört saatlik SMA’ya ulaştığını görebilir. Bununla birlikte, satın alma hacmi artmadığı ve gücü tekrar boğalara kaydırmadığı sürece analiste göre Shiba Inu’dan daha yüksek seviyeler beklenmiyor.

Dogecoin’de neler yaşandı?

DOGE fiyatı, diğer büyük altcoin’lere kıyasla geçen ay performans açısından yetersiz kaldı. Fiyat, 20 Temmuz’daki en düşük seviyenin ayarlanmasından bu yana yaklaşık %75 arttı. Pek çok kişi, DOGE fiyatının şimdiye kadar 0.30 dolar aralığının oldukça üzerinde olmasını bekliyor, ancak BTC ve ETH’den gelen genel olarak kararsız bir hafta, DOGE’nin güçlü bir yön bulmasına neden oldu. Memecoin’lerin etrafındaki hype, bu yılın Nisan ve Mayıs aylarında kesinlikle zirveye ulaştı ve o zamandan beri bu kripto para birimlerinin çoğu %50’ye yakın geriledi. Birçok yatırımcı, DOGE ve kendi kategorisindeki diğer kripto paraların başka bir yükseliş dalgasına girip giremeyeceğini merak ediyor. DOGE’de geçen yıl yaşanan büyük kazançlar, diğer birçok altcoin’in gerisinde kalmasının bir nedeni olabilir. Tüm bunlarla, analist Domenic’in DOGE fiyatından beklentilerine göz atıyoruz….

DOGE 0.30 doları geri alabilir mi?

Dogecoin (DOGE) aylık en yüksek seviyesi olan 0.35 dolara ulaştığından beri, fiyatlar kabaca %20 düştü. Son 2 haftadır görülen fiyat hareketi, DOGE’nin bir boğa düşen kama modeli oluşturmasına neden oldu. Fiyat her iki eğilime de dokunduğunda, karşıt eğilimin reddedildiği kabul edilebilir. Formasyonu etkinleştirmek için yukarı doğru bir kırılma gerektiğinden, alçalan takozlar genellikle zamanın %80’i boğadır. Analistin Domenic’in formasyonun etrafında oluşmasını beklediği teknik seviyeler şu şekilde:

DOGE fiyatının 0.30 dolara doğru başka bir koşuya çıkması için, boğaların düşen kamanın en üst trendini aşması ve 0.306 dolarda bulunan ana direncin üstesinden gelmesi gerekiyor. Boğalar bunu başarabilirse, DOGE 0.30 doların ortalarına ulaşma şansına sahip olacaktır.

DOGE günlük grafik fiyat analizi

Analiste göre BTC’nin son iki haftadaki performansına dayanarak, yakında daha büyük bir fiyat hareketinin gelmesini bekleyebiliriz. BTC’nin olumsuz yönde kırılması durumunda, DOGE fiyatı muhtemelen aşağı yönlü hareket edecektir. Yazının yazıldığı sıralarda, DOGE fiyatı 0.269- 0.288 dolar arasında bulunan büyük bir destek bölgesini kaybetti. Bu bölge ile birlikte 30 günlük MA (aşağıda turuncu renkle gösterilmiştir) bulunur. DOGE, bu MA’yı yaklaşık bir aydır destek olarak tutuyor. Ayılar bölgede daha fazla güçlenirse ve DOGE fiyatını bu iki önemli seviyenin altında tutarsa, analiste göre DOGE fiyatı 0.20 dolar yolcuğuna başlayacaktır.

Teknik indikatörlerden Stokastik RSI’ya baktığımızda, gücün son birkaç günü aşırı satım bölgesinde geçirdiğini görebiliriz. Bu, fiyat, güç 20 değerinin üzerine çıkana kadar düşen kama modeli içinde kalabildiği sürece yön DOGE için iyimserdir. 20 değerinin üzerinde kırılma, analiste göre olası bir başka yükseliş baskısına yol açacaktır. Ek olarak, MACD, fiyatla birlikte geçen hafta etrafında döndü. Bir yükseliş kırılmasının devam ettiğini doğrulamak için MA’ların yükseliş eğilimine geçmesine ihtiyaç vardır. Dogecoin’in için şu anda, analistin işaret ettiği boğa trendi ayı yanlısı ve yüksek dalgalarla hareket ediyor. Yukarıda belirtilen seviyelere göre ilk destek 0.269 dolar ve ilk direnç 0.288 dolarda bulunuyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap