1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Satoshi Nakamoto’nun Mirası Olan Site Hacklendi! İşte Yaşananlar

Satoshi Nakamoto’nun Mirası Olan Site Hacklendi! İşte Yaşananlar

featured

Satoshi Nakamoto ve Martti Malmi tarafından kaydedilen web sitesi Bitcoin.org, sabah saatlerinde hacklendi. Siteye girenler, bir süreliğine bir “pop-up” ile karşılaştı. Mesajda, kullanıcıların bir Bitcoin adresine BTC yollaması durumunda yolladığının iki katını elde edeceği, Bitcoin Vakfı’nın “topluluğa geri verdiği” iddia edildi.

Satoshi Nakamoto mirası Bitcoin.org hacklendi

Satoshi Nakamoto ve BTC geliştiricisi Martti Malmi tarafından açılan site, sabah saatlerinde hacklendi ve hacker’lar, kullanıcıların belirli bir adrese Bitcoin yollamasını istedi ve karşılığında yollanan miktarın iki katının verileceğini iddia etti. Sayfaya girildiğinde açılan bir mesaj kutusunda, yalnızca ilk 10.000 kullanıcının tekliften yararlanabileceği bilgisi yer aldı.

Bitcoin.org’a girildiğinde karşılaşılan görüntü.

Mesajda, adresin yanı sıra bir de QR kodu içeriyordu. Kullanıcıların bu mesaj kutusunu atlamasına veya görmezden gelmesine izin verilmedi. Bu sebeple site işlevleri oldukça sınırlı kaldı. Bitcoin kaşifi Blockchain.com’a göre, mesaj kutusundaki scam adresi, yazının yazıldığı an itibariyle küçük işlemler ile 17.899 dolardan fazla aldı.

Bitcoin.org’a pek çok saldırı düzenlendi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere web sitesi son zamanlarda birden fazla hizmet reddi (DDoS) saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Son zamanlarda, Bitcoin.org web sitesinde başka sorunlar da yaşandı. Craig Wright, Bitcoin whitepaper’ının telif hakkı nedeniyle sitenin mevcut yöneticisi Cobra’ya karşı bir dava kazanmıştı. Sonuç olarak, web sitesi yaratıcısı Wright’ın yasal ücretleri için 48.600 dolar ödemek zorunda kaldı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap