1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. “Satmayın” Diyen Ekonomist: Altın’da Amaç Bu Seviyeler!

“Satmayın” Diyen Ekonomist: Altın’da Amaç Bu Seviyeler!

featured

Altın uzmanı Devrim Akyıl, değerli metale yönelik yorumlarını açıkladı. Uzman isim, piyasada sabırlı kalanların kazanacağına dikkat çekerek “pes etmeyen, sabredenler kazanacak,” dedi. İşte Devrim Akyıl’ın yorumları…

Altın uzmanı: Enflasyon kalıcı olacak

Akyıl, değerli maden yatırımcılarının sıkıntılı bir dönemden geçtiğini, bunların Çin’deki satış dalgasından etkilendiğini söyledi. Ayrıca Bank of America’nın yakın zamanda enflasyon konusunda yaptığı bir ankete dikkat çekerek halkın yüzde 65’inin enflasyonun kalıcı olmadığına inandığını belirtti. Ancak Akyıl’a göre enflasyon kalıcı olacak. Ayrıca iklimsel problemlerin ve kıtlık sorunlarının başlayacağını, emtia ve gıda fiyatlarının artacağını düşündüğünü söyleyen Akyıl, piyasaların da enflasyona inanmadığından altın, gümüş ve platin gibi metallere başvurmadığını belirtiyor.

Uzman isim, fiziki altın pozisyonunu bozmayı asla düşünmediğini vurgulayarak coin ve borsalarda kazanılan paranın bitmesi durumunda faiz ve değerli metallerin yükseliş yaşayacağını söyledi. Ons altında orta vadede 1.680 dolar desteğinin önemli olduğunu, şu anda trend bozulması olmadığını belirtiyor. Altını orta-uzun vadede taşımaya devam edeceğinin de altını çiziyor.

Orta vade beklentileri: 2.300-2.400 dolar

Devrim Akyıl ayrıca altın tahminlerini de paylaştı. Uzman, orta vadede 2.300-2.400 dolarlık bir beklentisi olduğunu; 1.803 doların üzerine çıkılması durumunda yeni bir dalga başlayabileceğini söylüyor. Uzun vadeli yatırım güzel olsa da, kısa vadeli fiyat hareketlerinden de yararlanılabileceğini belirtiyor. Ayrıca Akyıl’a göre değerli metallerin fiyatı üzerinde manipülasyon var ve enflasyona inanmayanlar ve manipülatörler, fiyatları düşürüyor.

Akyıl, altının insanlık tarihi kadar eski olduğunu söyleyerek gerçek para birimi olduğuna işaret ediyor. Fiziki altında sıradaki yönün yukarı olduğunu söyleyen uzman isim, “Pes etmeyen, sabredenler kazanacak,” diyerek “Altınlarınızı satmayın” çağrısında bulunuyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere altın, Perşembe ve Cuma günleri 1.750 dolar seviyelerine kadar sarktı. Yazım sırasında altının ons fiyatı yüzde 0.2’lik bir yükseliş ile 1.763 dolar civarında görünüyor. Öte yandan gram altın ise 490 lira seviyelerinden el değiştiriyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap