İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. “Satış Dalgası” 4 Analist, Altın Fiyatları Varsayımlarını Paylaştı!

“Satış Dalgası” 4 Analist, Altın Fiyatları Varsayımlarını Paylaştı!

featured

Altın fiyatları Cuma günü ons başına 1.800 doların altına düşerek beş haftadan beri ilk kez haftalık bir kayıpla dengelendi ve bir satış dalgasına maruz kaldı. Birçok analist de altının sıradaki hareketini ve son gelişmeleri değerlendirdi. İşte Kriptokoin.com olarak derlediğimiz yorumlar…

TD Securities analisti: ABD Hazine getirilerindeki sıçrama, altın fiyatları için yükselişi engelledi

TD Securities emtia stratejileri başkanı Bart Melek, ABD getirilerindeki bir sıçramanın spekülatif fonların inandırıcı bir şekilde altına taşınmasını engellediğini söyledi. Melek, “Yükselen ABD üretici fiyat endeksi verileri, insanları Fed’in tahvil alımını azaltma ile birlikte biraz daha az uyum gösterebileceğine inandırabilir” dedi.

Getiri getirmeyen külçe, faiz oranları düşük olduğunda kazanma eğiliminde olduğundan, altın yatırımcıları Fed’in kararlarını yakından takip ediyor. Commerzbank analisti Daniel Briesemann, birçok altın piyasası katılımcısının kısmen Fed’in tahvil alımını azaltma zaman çizelgesini çevreleyen belirsizlik nedeniyle kenarda beklediğini söyledi. Briesemann’a göre “Fiyat, canlı talebi karşılayan başarılı bir tahvil ihalesinin ardından dün ABD’de tahvil getirilerindeki düşüşten kazanç sağlıyor gibi görünüyor”.

Altavest’ten Michael Armbruster: Dipten altın almayı seviyoruz

Altavest’in yönetici ortağı Michael Armbruster, ICE ABD Dolar Endeksi biraz daha yüksek olduğuna ve Hazine getirilerinin de Cuma günü artış yaşadığına işaret ederek, “bu nedenle altında çift yönlü rüzgar vardı” dedi. Armbruster, “Doların yıl sonuna kadar zayıflayacağını düşünüyoruz ve ABD Hazine getirileri son aralıktan çıkacağına dair hiçbir işaret göstermiyor” dedi. “Altının son haftalarda ABD doları endeksiyle güçlü negatif korelasyonu göz önüne alındığında, hala 1.800 doların altındaki altını dipten satın almayı seviyoruz,” ifadelerini kullandı.

Citi Research’teki analistler Perşembe günü bir notta, 22 Eylül’ün “altın için özellikle büyük görünüyor” dedi ve para politikasına ilişkin bir sonraki Federal Rezerv duyurusunun tarihine atıfta bulundu. Tarafsız bir Jackson Hole konuşmasının ve daha da önemlisi, delta varyantı yayılımının ortasında Ağustos ayı için zayıf bir ABD istihdam raporunun ardından, Eylül’den Kasım’a kadar Fed’in tahvil alımının azaltımına yönelik duyuru beklentilerini zorluyoruz” dediler. “Ancak varlık alımlarında bir düşüş yine de Aralık’ta geliyor gibi görünüyor,” ifadelerini kullandılar.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap