1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Samsung tüm rakiplerini sollayacak bir teknoloji ile geliyor

Samsung tüm rakiplerini sollayacak bir teknoloji ile geliyor

featured

Samsung, 108 megapiksel sensörlü bir akıllı telefon kamerasını piyasaya süren dünyadaki ilk şirket. Sahip olduğu teknolojiyi geliştirmeye devam eden Güney Koreli teknoloji devi, geçen hafta Samsung ISOCELL HP1 formunda dünyanın ilk 200 megapiksel akıllı telefon kamera sensörünü tanıttı.

Şimdi şirket, geçen yıl açıkladığı 600 megapiksellik bir başka iddialı akıllı telefon kamera sensörü üzerinde çalışıyor. Ancak, bu yüksek megapiksel sayısı sensörü yakın zamanda piyasaya sürülmeyecek. Samsung Electronics Otomotiv Sensörü Kıdemli Başkan Yardımcısı Haechang Lee, SEMI Avrupa Zirvesi’ndeki bir sunum sırasında şirketin planlarını açıkladı. Güney Koreli teknoloji devi 576 megapiksel kamera sensörünü 2025’te piyasaya sürmeyi planlıyor.

Samsung 576MP kamera sensörüyle tüm rakiplerini sollayacak

Ancak bir detay mevcut. 576MP kamera sensörünün akıllı telefonlar için geliştirilmediği, ancak şirketin otomobilleri için geliştirdiği iddia ediiyor. Drone’larda ve tıbbi ekipmanlarda da kullanılabilir, ancak akıllı telefon kamerası olarak kullanım durumu bir öncelik olmayacak. Geçen yıl Samsung, 600MP kamera sensörü üzerinde çalıştığını doğruladığında, Samsung Sensör İşinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yongin Park, şirketin geleceğe yönelik planlarından söz etmişti. Samsung, insan gözüne eşdeğer olan 500 megapikselin ötesine geçmeyi hedefliyor.

Birkaç ay önce Samsung’un 0.8µm piksele sahip ve 1/.0.57″ büyüklüğünde 600 megapiksellik bir kamera sensörü geliştirdiği sızdırıldı. Güney Koreli şirket, akıllı telefonlardan kamera sensörleri kullanım kategorilerini de genişletiyor. Artık otonom araçlar (AV’ler), insansız hava araçları ve IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazları dahil olmak üzere çeşitli kategoriler için kamera sensörleri sağlamayı planlıyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap