1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. ‘Rusya ve Türkiye üzerinden yük nakliyeciliği, Süveyş Kanalı üzerindekinden daha süratli ve karlı’

‘Rusya ve Türkiye üzerinden yük nakliyeciliği, Süveyş Kanalı üzerindekinden daha süratli ve karlı’

featured

Rus TransKonteryner şirketi Güney Koreli Taewoong Logistics şirketi ile Güney Kore’den Türkiye’ye Uzak Doğu ve Novorossiysk üzerinden ilk yük taşımacılığı faaliyetini organize etti. Demiryolu üzerinden sevkiyat 11 gün sürüyor. Kargo daha sonra denizyoluyla Ambarlı, Mersin ve İzmir dahil olmak üzere Türkiye’deki limanlara gidecek. Bu konteyner hizmetinin düzenli olarak sağlanması planlanıyor.

TransKonteyner Asya-Pasifik Bögesi İş Geliştirme Müdürü Vladimir Hlutkov, şirketi bu yeni güzergahı kullanmaya iten sebepler ve bu güzergahın avantajları hakkında Sputnik’e konuştu.

Hlutkov, “TransKonteyner şirketi ile taşımacılığın avantajı yükün şirketin geniş ağı sayesinde nakliye sürecinin her aşamasında takip edilebilmesi. Süveyş Kanalı güzergahındaki mevcut kapasite eksikliği hesaba katıldığında, biz müşterilerimize hem vakit hem de maliyet bakımından rekabet edilebilir, kaliteli demiryolu hizmeti sunuyoruz” dedi.

Hlutkov, Busan-Türkiye güzergahındaki gemilerde yer bulma sıkıntısı yaşanırken, Busan-Vostoçnıy ve Novorossiysk-Türkiye deniz güzergahında yer bulmanın çok daha kolay olması nedeniyle şirketin bu hizmetinin tercih edildiğini ifade etti.

Hlutkov, bu güzergahın Busan-Türkiye gemilerinde yer bulunması konusunda devam eden aksaklıklar nedeniyle iyi bir geleceğe sahip olduğunu belirtti.

Hlutkov, “Yapılan test amaçlı taşıma işlemi ve müşterilerden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda Nahodka’dan haftalık sevkiyatlarla bu hizmeti düzenli olarak gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Busan-Türkiye gemilerindeki yer sıkıntısı nedeniyle bu güzergah üzerinden sevkiyatların 2022 yılı boyunca gündemde olacağını düşünüyoruz” dedi.

Yeni güzergah üzerinden Türk şirketlerle işbirliğinin planlanıp planlanmadığına ilişkin soru karşısında da Hlutkov, farklı şirketlerle işbirliğine hazır oldukları yanıtını verdi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap