1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Ripple ve SEC Davasında Kritik Gelişme: XRP Nasıl Etkilenecek?

Ripple ve SEC Davasında Kritik Gelişme: XRP Nasıl Etkilenecek?

featured

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) kripto para birimi ticaret politikalarını yansıtan ek belgeler sağlaması için Yargıç Sarah Netburn’e bir talepte bulundu. Şirket, SEC çalışanlarının XRP, Ether, Bitcoin ve başka bir kripto ile ticaret yapıp yapamayacağını öğrenmek istiyor.

Ripple, Sarah Netburn’e yeni talepte bulundu

SEC çalışanlarının kripto alışverişinin yanı sıra Ripple, kurum çalışanlarının bireysel kripto varlıklarını gösteren belgeleri görmek istiyor. Davalılar, taleplerinin “ne külfetli ne de gereksiz” olduğunu iddia ediyor “Talebimiz ne külfetli ne de davanın gerektirdikleriyle orantısız. İstenen bilgiler hazır olmalı ve görüşme, konferans sürecimiz sırasında SEC’nin danışmanı tarafından zaten incelenmiş gibi görünüyor,” ifadeleri kullanılıyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Ocak 2018’e kadar SEC, çalışanlarına kripto para ticareti konusunda herhangi bir kısıtlama getirmedi.  Bu durum, sanıkların, “SEC’nin piyasa katılımcılarını uyarmak için Ripple’a bağlı kripto para biriminin menkul kıymet olup olmadığını belirlemediği” öncülü etrafında dönen adil uyarı savunmasını destekliyor. Ayrıca Bitcoin, Ether ve XRP, SEC’in yasaklanmış kripto para birimleri listesinde yer almamıştı.

XRP fiyatında son durum nedir?

SEC, resmi soruşturma emrinin verildiği 9 Mart 2019 tarihine kadar, çalışanlarının XRP ticareti yapma yetkisinin olup olmadığını netleştirmeyi reddetti, çünkü bu tür bilgileri alakalı görmedi. Ayrıca sanıklar, eski SEC yetkilisi William Hinman’ın ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını belirttiği Nisan 2018 tarihli ünlü konuşmasının personelin alım satım faaliyetlerini etkileyip etkilemediğini bilmek isteklerini açıkladı.

XRP etrafındaki sosyal beklenti ve endişe, Ripple ve SEC davasının XRP’nin yükseliş ve düşüşünün arkasındaki itici faktör olması nedeniyle genel olarak yüksekti. Talep üzerine uzatılmadan önce, belge keşif süreci için son tarih 31 Ağustos idi. Birçoğuna göre bu, XRP’nin fiyat hareketinde de görülebilen etkilerle birlikte yatırımcıların endişesine endişe katabilirdi. XRP için sosyal duyarlılık iyi olsa da, ağırlıklı sosyal duyarlılık baskı zamanında negatife dönmüştü. Fiyat toparlanma belirtileri gösterse de, daha geniş ölçekteki fiyat hareketi yatay oldu.

Altcoin’in 1,9 dolardan 0,50 doların altına ve ardından 1,35 dolara çıkması dikkate değer bir yolculuk oldu. XRP fiyatı, yazı yazılırken 24 saat içinde yüzde 6.8 kadar çıktı. XRP, piyasa değerine göre altıncı sırada yer alıyor ve 1,17 dolardan el değiştiriyor. Geçen ayki ralli boyunca XRP yüzde 143 arttı. Ancak, 15 Ağustos’ta konsolidasyonla karşı karşıya kaldı ve ardından fiyatı daha düşük zaman dilimlerinde dalgalandı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap