1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Profesyonel Analist: Altın Fiyatları Artık Bu Düzeyleri Hedefliyor!

Profesyonel Analist: Altın Fiyatları Artık Bu Düzeyleri Hedefliyor!

featured
  • Altın fiyatları, USD’nin NFP sonrası kazançlarını geri almasıyla düzeliyor.
  • Teşvik umutları ve Covid sıkıntıları altın fiyatının desteklenmesini sağlıyor.
  • Altın boğaları ise kasvetli NFP verilerinin ardından kontrolde kalıyor.

Altın fiyatları, etkileyici ABD doları toparlanmasına ve riske açık piyasa havasına rağmen boğaların umutlu olmaya devam etmesiyle, iki ayın en yüksek seviyesi olan 1.834 dolardan geri çekilmesini konsolide ediyor. Fed ve Çin’den gelebilecek uzun bir para politikası desteği dönemine yönelik beklentilerdeki değişim, baş gösteren Covid endişeleriyle birleştiğinde, altın fiyatı etrafındaki canlı tonu koruyor. Bu arada analistlere göre, yatırımcılar Cuma günkü 20 dolarlık rallinin ardından ve bu haftaki ECB para politikası toplantısı öncesinde karlarını masadan çekiyorlar.

Altın fiyatları analizi: İşte izlenmesi gereken önemli seviyeler!

Analist Dhwani Mehta, piyasayı yorumluyor ve izlenecek seviyeleri özetliyor. Analiste göre, altın 1.822 dolarlık güçlü savunma hattını test ediyor. Bu seviye, dört saatlik SMA10 ve bir haftalık Fibonacci %38.2’nin kesiştiği noktadır. Bir sonraki ilgili destek analiste göre, bir saatlik SMA50 ile bir günlük %61.8 Fibonacci’nin kesiştiği noktada bulunan 1.819 dolarda görülüyor. Daha güneyde ayılar Dhwani Mehta’ya göre, bir günlük SMA100, bir günlük pivot noktası S1 ve bir haftalık Fibonacci %61.8’in buluştuğu 1.814 dolar civarında yoğun bir destek seviyeleri kümesine meydan okuyacak.

Diğer taraftan analiste göre, satın almanın yeniden canlanması, altın fiyatını 1.827/29 dolarlık arz bölgesine geri götürebilir. Bu seviye analiste göre, Fibonacci’nin %23,6 seviyesi, önceki dört saatin en yüksek seviyesi ve Fibonacci’nin bir haftalık %23,6 yakınsamasıdır. Bir önceki ayın en yüksek seviyesi olan 1.832 dolar analiste göre kısa vadede test edebilir. Bu seviyelerin üzerinde 1.834 dolar tekrar odakta olabilir. Altın fiyatları Dhwani Mehta’ya göre, daha sonra bir günlük R1 pivot noktasını 1.838 dolarda hedefleyecek.

Jeffrey Halley: Sarı metal mütevazı bir ralli görebilir!

OANDA Asya Pasifik kıdemli piyasa analisti Jeffrey Halley’de tahminlerini paylaştı. Jeffrey Halley, verilerin ardından altın’ın en fazla 1.830 ile 1.834 dolar arasındaki ana direnç bölgesini hiçbir zaman tehdit etmeyen mütevazı bir ralli görebileceğini söyledi. 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap