1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Piyasa Uzmanından Çılgın Dogecoin İddiası: Gökyüzü Sınır!

Piyasa Uzmanından Çılgın Dogecoin İddiası: Gökyüzü Sınır!

featured

Solana (SOL) ve Cardano (ADA), tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırarak dikkatleri üzerine çekerken, piyasa gözlemcileri hala DOGE gibi altcoin’ler hakkında ilginç yorumlar alıyor. Bu bağlamda, ünlü bir piyasa uzmanından Dogecoin yorumu geldi. İşte detaylar…

Pac Protocol CEO’sundan Dogecoin yorumu

Aynı zamanda Forbes finans konseyi üyesi olan Pac Protocol CEO’su, bir ödeme yöntemi olarak işlev görmenin yanı sıra önemli bir kullanım durumuna konu olursa Dogecoin’in gelişmeye devam edebileceğini Twitter üzerinden bildirdi. David Gokhshtein, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

DOGE ikincil bir kullanım durumu alırsa – olay biter. Yani artık sınır gökyüzü olur.

DOGE daha büyük bir şeye dönüşebilir mi?

Solana ve Cardano gibi, piyasadaki çok sayıda gelişen altcoin, geniş kullanım durumları nedeniyle traderlar ve kurumlar tarafından önemli ölçüde benimseniyor. Dogecoin’in başka bir kullanım örneği sunmaya çalışması için, ağın rekabet güçlenmeye devam ederken pazara getirebileceği önemli değeri belirlemesi gerekiyor. Bununla birlikte, bazılarına göre, Proof-of-Stake (PoS) zincirine geçiş, Doge’un pazar hakimiyetini hızlandırmak için de kullanışlı olabilir.

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, kısa süre önce Doge’un bir Proof of Stake zincirine geçmesinin önemli olacağını belirtti. Buterin, “Kişisel olarak, Doge’un belki de Ethereum kodunu kullanarak yakında PoS’a geçebileceğini umuyorum. Ayrıca umarım yıllık 5 milyar PoW ihraçlarını iptal etmezler, bunun yerine küresel kamu mallarını finanse eden bir tür DAO’ya koyarlar. Dogecoin’in açgözlü olmayan değerlerine çok uygun olur,” ifadelerini kullandı.

DOGE geliştiricisi PoS olasılığını açıkladı

Ancak, bunun olasılık belirsizliğini koruyor. Dogecoin çekirdek geliştiricisi Ross Nicoll ve topluluk lideri Gary Lachance, Buterin’in söyledikleriyle ilgili yorumunda PoS için kesin bir şey söyleyemeyeceklerini belirtti. Nicoll bir röportajda, “Şahsen, PoS’un keşfedildiğini görmek isterim. Ama bunun ne zaman olacağını sana söyleyemem ve başkalarını da ikna etmem gerekir. Yani benim için kesinlikle diyebilirsiniz. Ancak vakıfta ikna edilecek çok insan var,” ifadelerini kullandı.

Dogecoin, yazım sırasında yüzde 8.7’lik bir düşüş yaşamış durumda ve 0.219 dolardan el değiştiriyor. Meme coin’i, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, sabah saatlerinde gerçekleşen ve tüm kripto para piyasasını etkisi altına alan düşüş dalgasından en çok etkilenenlerden biri oldu.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap