1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Piyasa Analisti: Bu 2 Altcoin’e Dikkat Edin! Patlama Yapabilirler

Piyasa Analisti: Bu 2 Altcoin’e Dikkat Edin! Patlama Yapabilirler

featured

Geçtiğimiz bir buçuk ay boyunca, birçok altcoin, Bitcoin’in 50.000 dolara toparlanması ile fiyatını önemli ölçüde artırmayı başardı. Örneğin, Cardano’nun fiyatı Ağustos ayının başından bu yana yüzde 72 arttı. Bu, kripto para biriminin en büyük kripto para birimleri listesinde üçüncü olmasını mümkün kıldı. Aynı dönemde Solana tokenının değeri de yüzde 300’den fazla arttı. Kripto uzmanları, önümüzdeki aylarda bu tür dinamikleri tekrarlayabilecek kripto para birimlerini sıraladı.

AMarkets analizi, iki altcoin projesine dikkat çekti

AMarkets’in analiz departmanı başkanı Artem Deev, kripto yatırımcılarının her şeyden önce Ethereum’a dikkat etmelerini tavsiye ediyor. Son iki ayda, en büyük altcoin’in Blockchain’inde, bu düşüşte varlığın fiyatında önemli bir artışa yol açacak olan kullanımıyla temel değişikliklerin gerçekleştiğini vurguladı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ağustos ayının başlarında, token yakma mekanizmasını etkinleştiren Ethereum ağında Londra güncellemesi yayınlandı. 4 Eylül’de, Ethereum’un varlığının emisyonu tarihinde ilk kez, negatif oldu. O gün, yeni çıkarılan coin’lerden daha fazla kripto para birimi yakıldı. Hatta 16 Eylül itibariyle yok edilen Ethereum tokenlarının değeri 1 milyar doları aştı.

“Cardano’nun Alonzo hard fork’u altcoin’i olumlu etkileyecek”

Ayrıca Deev, Cardano’nun bu yılın sonuna kadar önemli bir büyüme göstereceğine olan güvenini dile getirdi. Analiste göre, 12 Eylül’de gerçekleşen Alonzo hard fork’unun piyasaya sürülmesi, altcoin fiyatlarını olumlu yönde etkileyecek. Güncelleme, Cardano Blockchain’ine akıllı sözleşmeler için destek ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturma yeteneği ekledi. Deev, “Yeni özellikler, Cardano Blockchain’ini Ethereum için potansiyel bir rakip haline getirecek” dedi.

Alonzo, Cardano üzerinde çalışan çekirdek geliştirme ekibi olan Input Output tarafından akıllı sözleşme programlanabilirliği için Plutus komut dosyası oluşturma amacıyla entegre edildi. Son birkaç aydır Input Output, hard fork için hazırlık olarak Alonzo’yu sürekli olarak test etti. Yazım sırasında Ethereum (ETH) yüzde 3.3’lük bir düşüş ile 3.418 dolardan, Cardano (ADA) ise yüzde 2.1’lik bir düşüş ile 2.37 dolardan işlem görüyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap