1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Patlayan Terra (LUNA) İçin İddialar Çıktı: Bu Düzeyler Bekleniyor!

Patlayan Terra (LUNA) İçin İddialar Çıktı: Bu Düzeyler Bekleniyor!

featured

Terra, küresel bir ödeme sistemi oluşturmak için çeşitli para birimlerine sabitlenmiş stablecoin’leri kullanan ilginç bir Ethereum tabanlı Blockchain protokolüdür. Terra’nın yerel token’i LUNA, stablecoin fiyatlarını dengeli tutmaya yardımcı olmaktadır. Peki, Solana’nın rallisine eşik eden LUNA hangi seviyelere ulaşabilir? Terra, yakın zamanda Ağustos 2021’de %300’ün üzerinde bir yatırım getirisi gören yatırımcıların ilgisini çeken birkaç heyecan verici proje üzerinde çalışıyor. Beklenen Columbus 5 yükseltmesinin detaylarına ve uzmanların analizlerine göz atıyoruz…

Terra (LUNA) nedir?

2019’da piyasaya sürülen Terra, dünyanın en büyük fiat para birimlerinden bazılarının göreli fiyat istikrarını sınırsız finansal altyapı ile birleştiren Ethereum tabanlı bir Blockchain protokolüdür. Amacı, kredi kartları, bankalar ve ödeme ağ geçitleri gibi karmaşık ödeme sistemlerini tek bir Blockchain katmanıyla değiştirmektir.

Terra, güvenilir bir şekilde tarafsız, dağıtılmış ve şeffaf bir ödeme ekosistemi oluşturmak istiyor. Bu, daha düşük ücretler, yüksek ölçeklenebilirlik ve istikrar sağlamasına olanak tanır. Son zamanlarda, geliştiricileri Blockchain de merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları oluşturmaya çekme umuduyla Terra ekosistemini büyütmek için 150 milyon dolar taahhüt etti.

Terra (LUNA)’nın piyasadaki konumu

Şu anda, Terra’nın piyasa değeri yaklaşık 16 milyar dolar ve fiyatı 40 dolara yakın. Terra, şu anda CoinMarketCap’te 11. en büyük kripto para birimi olarak yer alıyor. Tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 30 milyar dolara yakın ve bu kripto para birimleri önümüzdeki yıllarda dolaşıma girecek.

Peki bu neden önemli? Bu sadece token başına fiyatla ilgili değil. Piyasa değeri, bugüne kadar çıkarılan tüm kripto paraların değeridir. Piyasa değeri, şu anda basılan kripto para sayısının tek bir kripto paranın değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır. Çoğu uzman, 10 milyar doların üzerinde bir piyasa değerinin oldukça güvenli bir yatırım olduğu konusunda hemfikirdir. En azından kripto para birimleri söz konusu olduğunda.

Kim Chua, LUNA için yıl sonu hedeflerini açıkladı

Kim Chua, PrimeXBT için kurumsal bir ticaret uzmanı ve baş analisttir. Chua’ya göre, “LUNA, sadece 14 milyar dolarlık mevcut piyasa değeriyle gerçekten değerinin altında görünüyor. Bu kolayca 20 milyar dolar değerinde olabilir.” Chua, Luna’nın yıl sonuna kadar en iyi 10 kripto arasında olabileceğine inanıyor.

Bu arada, Chua, hem geleneksel hem de kripto para piyasalarını takip ediyor ve bir noktada 7 yıl boyunca sürekli olarak üç haneli getiriler elde eden bir hedge fonu başlattı. İşini bilen birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Ryan Watkins, benimsenme konusunda Terra’nın eksik olduğunu düşünüyor

Ryan Watkins, kripto araştırma firması Messari’de kıdemli araştırma analistidir. Watkins’in endişesi, Blockchain uzmanlarının Terra’yı (LUNA) benimsememesidir, çünkü diğer Blockchain platformlarının çoğundan daha az merkezi değildir. Terra’nın Blockchain’i, binlerce üzerinde çalışan Ethereum’un aksine sınırlı sayıda node üzerinde çalışır.

Ayrıca Luna’yı “şu anda kriptodaki en güçlü iki sektöre (stablecoin’ler ve DeFi) değinmekle kalmayıp, aynı zamanda gerçek dünyada önemli ölçüde benimsenen en az takip edilen projelerden biri” olarak nitelendirdi. Bu nedenle, LUNA’da düşüş mü yoksa yükseliş mi olduğunu söylemek gerçekten zor.

Uzmanlara göre Terra ne zaman 100 doları aşabilir?

Peki Luna ne kadar yükseğe gidebilir? Kesin olarak söylemek zor ve herhangi bir tahmin tamamen spekülatif. Ancak LUNA, bu yıl birkaç aydır ayda %100’ün üzerinde kazanç elde ediyor.

Bu büyüme, bazı yatırımcıların yıl sonuna kadar 100 dolar göreceklerini umuyor, diğerleri ise daha çekimser davranıyor ve 100 dolara ulaşmasının bir yıl, hatta 5 yıl alacağına inanıyor.

LUNA, 11 numarayı kaparken, fiyat tahminleri yükseliyor

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız uzmanların, büyük bir çıkış yapabileceğini düşündüğü altcoin’lerden biri LUNA’dır. Bugün kripto dünyasındaki en büyük hamlelerden birini Terra yapıyor. Geçtiğimiz saatlerde, LUNA fiyatı kazancını son 24 saate %35’lere ulaştırdı. Bu, Terra’yı haftanın en büyük kazananlarından biri haline getirdi ve kripto para yatırımcıları şu anda yakından izliyor. LUNA’nın 39.53 dolar öncesi saatlik grafiği:

Terra’yı hangi gelişmeler bekliyor?

InvestorPlace’e katkıda bulunan diğer üye Brenden Rearick’in yakın zamanda yorumladığı gibi, Terra etrafında birçok gelişme bulunuyor. Terra, büyük bir Columbus 5 yükseltmesine hazırlanıyor. Gerçekten de diğer kripto para platformları gibi Terra da daha iyi, daha hızlı olmak istiyor. Bu yükseltmeler, ekosistemin birincil kullanımı olan basitleştirilmiş token takasına izin verecektir. Ek olarak, diğer kripto platformları gibi, bu güncelleme de token yakmaya izin verecek. Bu, her bir LUNA’yı daha değerli kılar. Bu tür hard fork yükseltmeleri şu anda kripto yatırımcıları tarafından yakından izleniyor. Yükseltmeler, yakın vadede gerçek değerleme geliştirmesini sağlama potansiyeline sahiptir. Ve bugün LUNA’daki harekete dayanarak, kripto da bir istisna değildir. Bazı uzmanların LUNA’nın buradan nereye gidebileceğini düşündüğüne göz atalım…

Terra için uzmanların fiyat tahminleri

Yazım sırasında, Terra (LUNA) 39.55 dolardan işlem görüyor. 3 farklı analiz platformu LUNA’dan bu seviyeleri bekliyor:

  • Coinpedia oldukça geniş bir yükseliş ve düşüş aralığı listeliyor. Boğa tarafında, bu site LUNA’nın yıl sonuna kadar token başına 50 doları kırabileceğini öne sürüyor. Bununla birlikte, düşüş piyasası gerçekleşirse, bu token 4 dolar seviyesinde işlem görebilir.
  • WalletInvestor, LUNA için sırasıyla 52.34 dolar ve 129.08 dolarlık bir yıllık ve beş yıllık fiyat hedefleri ortaya koyuyor.
  • FxStreet, yatırımcıların 18 dolar seviyesinin altındaki herhangi bir harekete karşı dikkatli olmaları gerektiğini, çünkü bunun bir ani çöküşü tetikleyebileceğini düşünüyor. Bu seviyenin üzerinde, analistlere göre yükseliş eğiliminde görünüyor.
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap