İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. “Patlama İçin Sahne Hazır” 3 Uzmandan Altın ve Gümüş Kestirimleri

“Patlama İçin Sahne Hazır” 3 Uzmandan Altın ve Gümüş Kestirimleri

featured

Altın fiyatları, şu anda 1.760 dolardan işlem görüyor. Piyasada karışık duygular hakim ve net bir yön tayin etmekte zor. Analist ve uzmanlarda, sarı metal ve gümüş konusunda farklı beklentilere sahip. Çünkü FED’in ne zaman parasal sıkılaştırmaya gideceği merak konusu… Kriptokoin.com olarak, bizde sizler için sıcak altın ve gümüş yorumlarını derledik, birlikte inceleyelim…

TD Securities stratejistleri: Altın akışları son zamanlarda ürkütücü bir şekilde sessiz kaldı

Altın akışları son zamanlarda ürkütücü bir şekilde sessiz kaldı. Stagflasyon anlatısı, TD Securities’deki stratejistlerin belirttiği gibi, altın böceklerini değil, piyasanın düşünce şeklini etkiliyor. TD Securities stratejistleri konuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

Merkez bankası altın alımları yavaşladı. Küresel sarı metal ETF varlıklarındaki cansız değişiklikler, stagflasyon temalı haberlerdeki artışla tezat oluşturuyor. Bu da yüksek enflasyonun ve yavaşlayan büyümenin pazarın aklını giderek daha fazla karıştırdığını, ancak temanın henüz altın girişlerine dönüşmediğini gösteriyor. Merkez bankaları alımlarını yavaşlattı ve son zamanlardaki alımlarının ardından piyasa için kritik bir teklifi geri çekti. Son veriler, pozisyonların geçmiş verilere göre şişirildiğini vurguluyor. Şanghay sarı metal long’ları tarihi düşük seviyelere yaklaşırken, altın fiyatlarındaki düşüşün bir bozguna dönüşmesinin muhtemel olmadığını gösteriyor.

EB Tucker: Asla durmayacaklar! Asla durmayacak…

FED ne zaman parasal sıkılaştırmaya gidecek? Metalla Royalty direktörü ve “Why Gold, Why Now?” kitabının yazarı EB Tucker, bu soruya “asla” diyerek cevap veriyor. EB Tucker, “Şimdi tartışma, niceliksel genişlemeyi neden durduracakları? Asla durmayacaklar. Asla durmayacak.” dedi. EB Tucker, enflasyonun geçici olmadığını ve Fed‘in buna uyuşturucu bağımlılığı gibi ihtiyacı olduğunu söyledi. EB Tucker konuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

Bu, ekonomik bir acil durumun 14 yılı. Hatırlayın, 13, 14 yıl önce biraz yardıma ihtiyacımız olduğunu söylemiştik… Hayal edin, 13 yıl sonra hala çok fazla yardım alıyorsunuz…

Jim McDonald: Gümüşün patlaması için sahne hazır!

Kootenay Silver’ın CEO’su Jim McDonald, gümüşün patlaması için “sahne hazır” dedi ve bunun sadece bir zamanlama meselesi olduğunu söyledi. Jim McDonald’a göre, gümüş bu 30 dolarlık engeli aşacak ve 50 dolardan çok daha yüksek seviyelere çıkacak. Şu anda Jim McDonald, 77’de olan altın/gümüş oranının 30’a kadar düşebileceğini belirtti.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap