1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Otomobil fiyatına fotoğraf makinesi

Otomobil fiyatına fotoğraf makinesi

featured

Canon aynasız kategorisinde çıtayı biraz daha yukarı taşımaya kararlı görünüyor. Marka bugün duyurusunu yaptığı EOS R3 modeli ile sınırları zorluyor. Şirketin özel olarak geliştirdiği 24.1 CMOS full frame sensöre sahip olan bu yeni model, Digic X imaj işlemcisini kullanıyor. Saniyede 12 kare fotoğraf çekebilen fotoğraf makinesi ailenin önceki üyeleri olan R5 ve R6 gibi gelişmiş özelliklerle donatılmış.

Bunlar arasında 1,053 otomatik netleme noktası ile Dual Pixel CMOS AF II, otomatik netlik takibi, 5.76 milyon piksellik 120 Hz yenile hızına sahip OLED elektronik vizör yer alıyor.

Canon EOS R3 video özellikleri

Canon EOS R3 video tarafında ise yine sınırları zorlamış. Zira fotoğraf makinesi 6K RAW formatında 60 fps video kayıt edebiliyor. 4K çözünürlükte 120 fps kayıt yapabilen model aynı zamanda Canon Log 3’ü de destekliyor.

Öte yandan bu kadar yüksek çözünürlükte video kayıt yaptığında akla gelen soru ‘acaba ısınıyor mu’ oluyor. Canon’un verdiği bilgilere göre EOS R3 standart ayarlarda 25 dakika 6K 60 fps video kayıt edebiliyor. High ayarlarda ise bu değer 60 dakikaya çıkıyor.

Biri CFexpress diğeri UHS0II olmak üzere iki farklı bellek kartı yuvasına sahip olan fotoğraf makinesinde kablolu ethernet, 5 GHz Wi-Fi, USB ve Bluetooth desteği de sunuluyor.

Canon EOS R3’te döndürülebilir 3.2 inçlik 4.3 milyon piksel bir ekran yer alıyor. Fotoğraf makinesinin sadece gövde ağırlığı ise 822 gram. Fotoğraf makinesinde bu seviyedeki modellerde görmeye alıştığımız kulaklık çıkışı ve mikrofon girişi gibi özellikler de yer alıyor.

Canon EOS R3 fiyatı

ABD fiyatı sadece gövde için 5999 dolar olarak açıklanan Canon EOS R3’ün olası Türkiye fiyatının 60-70 bin TL olması bekleniyor.

Fotoğraf makinesinin detaylarını Canon’un resmi videosunda görebilirsiniz:

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap