1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. “Önümüzdeki 2 Haftaya Dikkat” Kongre’deki Hengame Bitcoin için Ne Manaya Geliyor?

“Önümüzdeki 2 Haftaya Dikkat” Kongre’deki Hengame Bitcoin için Ne Manaya Geliyor?

featured

Uzmanlara göre önümüzdeki iki hafta, Bitcoin ve kripto paralar üzerinde ABD Kongresi tarafından yeni bir pazarlık turu yapılıp yapılmayacağını belirleyebilir. 24 Ağustos’ta Temsilciler Meclisi, 2022 bütçesi için bir çerçeveyi onayladı ve Başkan Joe Biden’in iç gündemine trilyonlarca dolar harcamayı planlıyor. Ona eşlik eden kötü şöhretli altyapı tasarısının aksine, bütçe çerçevesi henüz kripto para birimini seçmedi.

ABD Senatosu’nda hareketli günler geliyor

Ama şu anda, bu sadece bir öneri. Bütçenin onaylandığı geceden bu yana, Capitol Hill fiilen bir hayalet gemi oldu ve 10 dakikadan kısa süren proforma oturum oturumlarına ev sahipliği yaptı. Ancak kuliste, Meclis Demokratları komiteleri bu çerçeveyi doldurmak için Senatodaki meslektaşlarıyla buluşuyor. Hem bütçe hesapları hem de yasama desteği için rakamları yayınlıyorlar. Ve her ikisini de, ortaya koyduklarının, minimum sorun ile geçeceğinden emin olmak istiyorlar.

Resmi süreç ise henüz başlamadı. İlk bütçe çerçevesinin Meclis’ten geçirilmesinin arkasında, ılımlı Demokrat grubunu etkilemek vardı. Pelosi, paketin aciliyetine değinerek şunları söyledi:

Bütçeyi geçirerek 51 oy ayrıcalığını korumalıyız ve Meclis’in Senato’dan geçecek olan Build Back Better Yasasını oylayabilmesi amacıyla anlaşmaya varmak için Meclis ve Senato Demokratlarıyla birlikte çalışmalıyız.

Bununla birlikte, devam eden süreç “gayri resmi” ve büyük ölçüde kapalı kapılar ardında. Biden’ın gündeminin kapsamı göz önüne alındığında, bu, Hazine’nin daha önce açıklanan gelir istek listesine geri dönmeyi gerektirecek bazı yeni gelir alımı gerektirecek.

Bitcoin ve altcoin’ler hedef alınmıştı

Hazine’nin “İdarenin Gelir Tekliflerine İlişkin Genel Açıklamaları”, idarenin gelirin nereden geleceğine ilişkin planlarını ortaya koymaktadır. Başlangıçta kripto aktörlerini vergi raporlaması amacıyla “komisyoncular” olarak sınıflandırma ihtiyacını vurgulayan Yeşil Kitaptı.

Bu haftanın başlarından bir rapor, Hazine’nin Kongre’deki Demokratları Yeşil Kitap’tan diğer gözden kaçan kripto provizyonunu bütçeye dahil etmeye zorladığını öne sürdü. Bu hüküm, ABD hesaplarının yabancı hesap sahipleri hakkında yabancı vergi kurumlarına rapor veren ABD kripto komisyoncularını artıracaktır. Hazine’nin cümleleri şu şekildeydi:

Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto paralar ile ilgili küresel bir otomatik bilgi alışverişi çerçevesinden yararlanabilmesini ve ABD’nin hak sahipleri hakkında bilgi alabilmesini sağlamak için, Amerika Birleşik Devletleri’nin belirli varlıkların yabancı hak sahipleri hakkında aracılarla birlikte karşılıklı olarak bilgi sağlaması esastır.

Washington’daki kripto savunucuları için olumlu tarafta, Senatör Ron Wyden, vergileri yöneten ve bütçede büyük bir rol oynayacak olan Senato Finans Komitesine başkanlık ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Wyden, altyapı tasarısı tartışması sırasında kripto işlem gizliliğinin büyük bir destekçisi olarak ortaya çıktı ve nihayetinde ağ katılımcılarını yeterince korumadığı için nihai uzlaşmayı desteklemeyi reddetti.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap