1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. NFT Coin Çılgınlığı: Bu Altcoin Şaşırtarak Yüzde 68.500 Yaptı!

NFT Coin Çılgınlığı: Bu Altcoin Şaşırtarak Yüzde 68.500 Yaptı!

featured

Yükselen bir oyun tabanlı altcoin projesi, son dokuz aydaki meteorik yükselişinin ortasında Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük ölçekli kripto para birimlerinden çok daha iyi performans gösteriyor. CoinGecko, Axie Infinity’nin governance token’i AXS’nin geçen Kasım ayının başlarında yaklaşık 0.12 dolardan 21 Ağustos ATH seviyesi olan 82.40 dolara yükseldiğini kaydetti. Hareket, bir yıldan daha kısa bir sürede NFT coin fiyatında %68.500’den fazla şaşırtıcı kazanımı temsil ediyor…

Axie Infinity (AXS) nedir?

Yazının yazıldığı sıralarda Axie Infinity (AXS), piyasaya değerine göre en büyük 35.kripto para birimiydi ve 74.52 dolardan işlem görüyordu. Sky Mavis tarafından geliştirilen ve “oyna-kazan” çevrim içi bir oyun platformu olan proje, oyuncuların, Axies olarak bilinen dijital evcil hayvanları satın alarak, yetiştirerek ve satarak para kazanabilmesini sağlamaktadır. Bir NFT coin olarak oyuncuların Blockchain’de dijital yaratıkların gerçekliğini doğrulamasını sağlayarak, değerlerini koruyabilir.

NFT coin AXS için hangi gelişmeler katalizör oldu?

AXS, bu ayın başlarında Coinbase’in kripto ticaret platformlarında piyasaya sürüldü ve son 30 gün içinde fiyattaki %68,7’lik artışa büyük katkıda bulundu. Oyunun kendisi de yatırımcılar ve oyuncular tarafından bir ilgi dalgası gördü. Kriptokoin.com olarak aktardığımız altcoin projesinin bir Twitter gönderisine göre, Axie Infinity, geçen hafta 1 milyondan fazla Android kullanıcısına ulaştı. Ek olarak, NFT veri toplayıcı Crypto Slam’e göre, Axie Infinity NFT satışları son 30 günde 827 milyon doları aştı. Bu, projenin yaklaşık 1,66 milyar dolarlık ömür boyu NFT satış hacminin yaklaşık %50’sine eşdeğerdir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap