1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. NBA Efsanesi NFT Piyasasına Girdi! İşte Satın Aldığı…

NBA Efsanesi NFT Piyasasına Girdi! İşte Satın Aldığı…

featured

Stephen Curry, Twitter fotoğrafını en son NFT satın alımıyla değiştirdi. Bugün NBA süper starı Curry, Bored Ape Yacht Club (BAYC) dijital sanat eserini 55 ETH karşılığında yaklaşık 180.000 dolara satın aldı. Twitter’da 15.4 milyonu aşan olağanüstü takipçi sayısıyla Curry’nin yeni Ape NFT profil fotoğrafı, bir anda internet trendi haline geldi. NBA takımlarının NFT’ler hakkında yaptığı diğer açıklamalar şunlar oldu…

NBA takımı Golden State Warriors’un dijital koleksiyonu

NFT dünyası basketbolcu Stephen Curry tarafından bilinmeyen bir alandı. Bu yıl, Nisan ayında, Curry’nin NBA takımı Golden State Warriors, NFT’ler satan ilk büyük profesyonel spor takımı oldu. Ekip, resmi ve dijital hatıra olarak lisanslanan “legacy” koleksiyon adını verdi. “Legacy” NFT serisi, serinin tarihi boyunca takımın ikonik şampiyonluk yüzüklerinin dijital videolarını içeriyordu. NBA basketbol takımı Golden State Warriors’un Gelirler Başkanı Brandon Schneider’ın, NFT’ler ve gelirlerin nereye harcanacağı konusunda açıklamaları şunlar oldu:

NFT’leri ve işimizin dijitalleşmesini, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımızla etkileşim kurmanın temel dayanağı olarak görüyoruz. Bir organizasyon olarak, yaratıcı ve yenilikçi olmanın yollarını sürekli olarak değerlendiriyoruz ve bu özel NFT Koleksiyonunu piyasaya sürmek, bu alandaki bizim için en son gelişmedir. Ek olarak, bu girişimden elde edilen gelirin, topluluğumuzun pandemi sırasında eğitim uygulamalarını yeniden inşa etme yolculuğunda kritik bir zamanda Warriors Community Foundation’ı destekleyecek olması bizim için önemlidir.

Sacramento Kings’ten ilk NFT bileti

NBA’in NFT desteği ve yenilikçi ve benzersiz projelerle kripto ortaklıkları şaşırtıcı değil. Temmuz ayında, NBA’den Sacramento Kings, ilk Smart Ticket NFT Experience Pass’in denemelerini duyurdu. Bu sınırlı sayıdaki NFT’lerin özel ayrıcalıklar ve deneyimlerle geleceğini açıkladılar. Ek olarak, Sacramento Kings, NBA Top Shot’a da sponsor olan Blockchain’i organizasyonu Lava ve Flow ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Bireysel oyuncuların ve takımların spor NFT’leri şimdiden küresel popülerlik kazandı. Sacramento Kings, 1985 Kings’in Sacramento’daki başlangıç ​​sezonunu anan 85’in üzerinde NFT ile token’lerini piyasaya sürdü. Ayrıca, Kriptokoin.com olarak aktardığımız, futbol efsanesi Lionel Messi, “Messiverse” adlı kendi NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu. Basketbol ve futbol spor alanına NFT’lere hakim olurken, Efsanevi Boksör Tyson’ın NFT’si “Lineal by Tyson Fury” yakın zamanda 987.000 dolara açık artırmaya çıkarıldı; bu da onu en çok ödenen spor NFT’lerinden biri yapıyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap