1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Nam Salan Analistler: Bitcoin Satış Baskısıyla Bu Tabanlara Kayabilir!

Nam Salan Analistler: Bitcoin Satış Baskısıyla Bu Tabanlara Kayabilir!

featured

Geçtiğimiz haftalarda kripto para ekosisteminde görülen coşku, boğaların Bitcoin fiyatını 50.000 doların üzerine çıkarmasıyla ilk engelini buldu. Bölgeden reddedilen BTC, kademeli düzeltmelerle 46.457 dolara kadar geriledi ve şu anda, analizlere göre boğaların ve ayıların arasında bir mücadeleye tanık oluyor. Şimdi, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi için popüler analistler neler söyleniyor, hızlıca göz atıyoruz…

Bitcoin 50.000 dolar üzeri için bu seviyelere uğrayabilir:

Analist Michaël van de Poppe, Kriptokoin.com olarak geçtiğimiz geçtiğimiz hafta paylaştığımız analizlerinde yükselişin ve düşüşün kademeli olarak gerçekleşeceğini bekliyordu. Şimdi, analistin 26 Ağustos tarihli tweet’i, Bitcoin (BTC)’in 50.000 doların üzerinde kalamaması ardından bir düzeltme serisi yaşayacağı yönünde, ancak bu hareketler yukarı yönlü trendi bozmayacak ve en güçlü destek bölgesi 44.000 dolarda bulunuyor. 49.000 dolarda, analiste göre aşılması durumunda 51.000 dolar direnci için çıkış yapılabilecek bir seviye oluyor.

Van de Poppe ayrıca, 42.000 dolara yapılacak bir düzeltmeyi de değerlendiriyor. Bitcoin (BTC)’in son geri çekilmesi sonrası düşüş eğilimine geçmesi, analiste göre 44.000 dolarda güçlü bir destek bulabilir. Sonrasında, 51.000 dolar hedeflerinin tamamen rafa kaldırılması için, Poppe’ye göre bu seviyelere gerilmesi gerekiyor:

Açıkçası bir ayı piyasası değil, ancak genel fikir birliği, duyguların devralabileceği yönünde. Özellikle Bitcoin 44.000 dolara veya potansiyel olarak 42.000 dolara doğru biraz daha düzeltme yaparsa, “uzun ayı döngüsü” konusu devreye girmeye başlayacaktır.

Yatırımcılar 46.200 dolar desteğinden umutlu

Kripto odaklı bir veri izleme hizmeti olan Whalemap’e göre, uzun bir ayı döngüsü için yapılan çağrılar en iyi ihtimalle henüz erken bir döneminde. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, bir sonraki destek seviyesi 39.600 dolar olarak bulunduğundan 46.200 dolar destek seviyesi önemli kabul ediliyor. On-chain veriler ayrıca 46.200 dolar ile 57.400 dolar arasında sınırlı miktarda satış hacmi olduğunu gösteriyor. Whalemap analistlerinin açıklamaları şunlardı:

Henüz düşüşe geçmek için bir neden yok. On-chain verilerine bakarsanız, risk ödülü oldukça olumlu görünüyor. Pek çok UTXO, harcanmamış olarak 46.200 dolarda kaldı ve 57.400 dolara kadar çok fazla satış baskısı olmadı.

50.000 dolarda bekleyen kar rezervasyonları

Bir diğer popüler kripto analisti Will Clemente III, Salı günü, döviz girişlerine ve balina cüzdan etkinliğine dayalı olası bir kısa vadeli düşüş eğilimi konusunda uyarıldığında bazı güven verici sözler yayınladı. Analiste göre Perşembe günkü piyasada yaşanan geri çekilme, endişelerinin haklı olduğunu gösterdi ve analist bir önceki tweet’i “Bence bu kısa vadeli hareketin büyük bir kısmı muhtemelen bitti” diyerek takip etti. Ayrı bir tweet’te Clemente III şunları söyledi:

50.000 dolara kadar olan hareketten sonra bir miktar kar elde etmek beklenmedik bir şey değil, ancak bunun gerçekleşme oranını izlemek ve daha da önemlisi, satıcılar zararla satışa başlamaya istekli mi? Realized P/L, SOPR, SOAB, ASOL ve Realized Gradient tarafından bazı ipuçları sunulabilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap