1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Moskova’daki Spasskaya Şenliği bir yıl ortadan sonra yine başlıyor

Moskova’daki Spasskaya Şenliği bir yıl ortadan sonra yine başlıyor

featured

Moskova’da 2009’dan beri geleneksel olarak düzenlenen Spasskaya Başnya festivali, bir yıl aradan sonra yeniden yapılacak.

Bugün başlayacak askeri müzik festivaline ilk kez Afrika’dan orkestralar katılacak. Festivalin özel konuğu Rammstein grubunun vokalisti Till Lindemann olacak. Lindemann, Rusça ‘Lyubimıy Gorod’ (En sevdiğim şehir) isimli şarkıyı seslendirecek.

Festivalde bu yıl bir ilk olarak Hava İndirme Kuvvetleri ve Gabon’dan bir askeri orkestra katılım gösterecek. Şarkıcı Tamara Gverdtsitel ve Turetskiy Korosu da sahne alacak.

Bu yıl festivalin temasının ‘Zaman, Müzik ve Barış’ olacağını belirten organizatörler, “Pandemi hayatın normal gidişatını bozdu, birçok olumsuzluğu beraberinde getirdi, ancak yaşamın sağlık, güvenlik, aile, dostluk, hareket özgürlüğü gibi çok önemli temel değerlerine daha farklı bir gözle bakmamızı sağladı” ifadelerini kullandı.

Festivalde bu yıl atlı gösteriler de yapılacak.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap