1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. “Long Durum Açmayın!” 3 Analistten, BTC ve 6 Altcoin’e Yönelik Varsayımlar

“Long Durum Açmayın!” 3 Analistten, BTC ve 6 Altcoin’e Yönelik Varsayımlar

featured

Bitcoin fiyatındaki gerilemenin arka planında, altcoin’lerin fiyatları da düştü. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 25 Ağustos’ta kaydedilen bu gerileme de Ethereum fiyatı %3, Solana (SOL) %6 ve Terra (LUNA) neredeyse %7 geriledi. BTC’de 47.100 dolar ve 48.000 doların ardından mevcut seviyesi 47.192.93 dolara ulaştı. Şimdi uzmanlar, altcoin kotasyonlarındaki düşüşün yakın gelecekte devam edip etmeyeceğini veya kripto paraların değerlerini geri kazanıp kazanamayacağını tahmin ediyor. Birkaçını inceliyoruz…

Beklenen trend ve geri çekilme

Kıdemli analist Nikita Zuborev, bir altcoin portföyünü değerlendirirken Bitcoin trendlerine dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyor. Analiste göre, altcoin’ler hala ana kripto para biriminin trendlerini bir miktar gecikme ve yüksek dalgalanmalarla takip ediyor. Zuborev’ın piyasa geneli hakkında yorumları şu şekilde:

Mevcut seviyelere büyüme, hala devam eden düşüş eğiliminin düzeltilmesi çerçevesinde. Orta vadeli düşüş eğiliminin nihai dönüşü hakkında konuşmak için henüz çok erken. Bitcoin’in küresel bir trend dönüşünden bahsedebilmek için 50-51.000 doların üzerinde bir tutunma noktası elde etmesi gerekiyor.

Ayrıca, Zuborev’e göre ilginç bir gerçek, kripto para piyasasındaki yüksek “açgözlülük” seviyesidir. Analist, geçtiğimiz ay içinde Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin olası bir düzeltmenin işaretlerinden biri olan aşırı bir seviyeye yükseldiğini söyledi. Tarihsel olarak piyasa, trendin tersine dönmesinden birkaç ay önce bu durumda olabilir, diye ekledi.

Analist, Bitcoin’den bu seviyeleri bekliyor:

Diğer yandan, Zuborev’e göre önümüzdeki haftalarda Bitcoin’in 44.000 dolara geri dönmesini bekleyebiliriz, bu da altcoin’lerde %10-15 oranında bir düzeltmeye neden olacaktır. Analiste göre, kısa vadeli stratejide daha büyük bir aşağı yönlü hareket beklenmiyor, bu nedenle bu tür seviyelerin iyi bir giriş noktası olmasını muhtemel kabul ediyor.

Zuborev, analizlerinin özeti olarak, “Mevcut durum birçok risk içeriyor, bu nedenle yeni long pozisyonlar açmanızı değil, zaten açık olanları tutmanızı tavsiye ediyoruz” dedi ve yatırımcıları uyardı. Ek olarak, Zuborev’le benzer beklentilerde olan kripto borsası EXMO’nun CEO’su Sergey Zhdanov, altcoin’ler Bitcoin’den sonra hareket ediyor, bu nedenle projelerden (örneğin, Cardano ve Polkadot geliştiricilerinden) özel bir haber yoksa, altcoin piyasasında özel bir şey olmayacak, dedi.

Altcoin ve Bitcoin’den kısa vadeli düzeltme beklentileri

Currency.com kripto borsasında finansal analist olan Mikhail Karkhalev, piyasanın, Bitcoin ve diğer büyük kripto paraların alım hacmindeki düşüşün arka planına karşı geçici, kısa vadeli bir düzeltme yaşadığını söylüyor. Talepteki düşüşün, talep tekrar büyüyene kadar fiyat düzeltmesine yol açtığını hatırlatıyor. Analist, hedefin uzun vadede altcoin satın almaksa, bunun pratik olarak herhangi bir zamanda yapılabileceğini de belirtti. Ancak, kısa vadede para kazanmaya çalışmaktan bahsedersek, o zaman bu durumda ertelemek ve iyileşmeyi ve devam eden büyümeyi beklemek, Karkhalev’e daha iyi ve güvenli bir hamledir. Son olarak analist, yatırım için altcoin seçerken uzun vadeli bir perspektife sahip kripto para birimlerine dikkat edilmesini tavsiye etti. Karkhalev’e göre bu projeler şunları içeriyor:

  • Uniswap
  • Cardano
  • Chainlink
  • Polkadot
  • Polygon
  • Chiliz ve diğerleri.

Bu arada uzman, bu projelerden zaman içinde gelir elde etme olasılığının şüpheli veya yutturmaca projelere yatırım yapmaktan daha yüksek olduğunu açıkladı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap