1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Kritik Gelişme: SEC, Bu Altcoin Projesi Hakkında İnceleme Başlattı!

Kritik Gelişme: SEC, Bu Altcoin Projesi Hakkında İnceleme Başlattı!

featured

SEC başkanı Gary Gensler, Ağustos ayının başlarında merkezsiz finans (DeFi) ekosistemi hakkında endişelerini dile getirmişti. Sonrasında, DeFi projelerinin yeterince merkezsiz olmadıklarını iddia eden Gensler, özellikle DeFi protokollerine odaklandığı altcoin projelerine yönelik eleştirilerini arttırdı. Şimdi, Wall Street Journal tarafından konuyla ilgili gizli kaynaklara atıfta bulunan bir rapora göre, SEC’in otomatik piyasa yapıcı (AMM) Uniswap (UNI)’ı araştırdığı bildiriliyor…

SEC, Uniswap Labs için inceleme başlattı

Wall Street Journal’ın ilgili gizli kaynaklara atıfta bulunan raporunda, SEC’in Uniswap’ı araştırdığı bildirildi. SEC başkanı DeFi protokolleri hakkında endişelerine dile getirdiği geçtiğimiz haftalardan sonra, altcoin projelerinin yeterince merkezsiz olmadıklarını iddia ederek DeFi protokollerine yönelik eleştirisini artırdı:

Açık kaynaklı yazılımlar gibi yalnızca yazılımı yazmakla kalmayan, aynı zamanda genellikle yönetişim ve ücretleri olan çekirdek bir grup insan var.

SEC başkanına göre kullanıcılarına yatırım amaçlı token’ler sunan projelerle ilgili bazı sorunlar yaşanıyor. Hakkında araştırmalar yapılan Uniswap startup’u Uniswap Labs, SEC tarafından kullanıcıların ilk etapta Uniswap’ı nasıl kullandıklarına ve piyasanın nasıl oluşturduğuna dair bilgiler istedi. Sonrasında, Uniswap’ın bir sözcüsü WSJ’ye şirketin mevzuata uygunluk konusunda kararlı olduğunu söyledi.

Altcoin UNI fiyatı haberden nasıl etkilendi?

SEC ve Uniswap arasında yaşananlardan sonra UNI’nin fiyatı, şu anda son 24 saate %1.3 oranın düşüş yaşadığı için haberden büyük ölçüde etkilenmedi. SEC, kamuya açık olmayan soruşturmalar hakkında konuşamadığı için raporu şu anlık doğrulamadı. Henüz başlangıç ​​aşamasında olan Uniswap soruşturmasından herhangi bir resmi suçlama gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Çok korkulan ajans şu anda Blockchain şirketi Ripple ve diğer birkaç kripto aktörüne karşı devam eden davalara bulaşmış durumda. Kriptokoin.com olarak sürecin devamını aktarıyor olacağız.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap