1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Kritik Düzeyleri Bilen Analist: 4. Çeyrekte Bitcoin, Bu Düzeylerde Olacak!

Kritik Düzeyleri Bilen Analist: 4. Çeyrekte Bitcoin, Bu Düzeylerde Olacak!

featured

Bu hafta 52.774 dolarlık yerel yüksek seviyelerin gördükten sonra 44.890 dolara kadar geri çekilen Bitcoin (BTC)’in yükselişini sürdürmek için iki önemli hareketli ortalamayı koruması gerekiyor, ancak analizler, BTC’nin bu konuda başarısız olduğunu gösteriyor. 10 Eylül’deki son piyasa güncellemesinde ticaret platformu Decentrader, boğaların mevcut fiyat seviyelerinin çok üzerinde bir üstünlüğü olmadığı konusunda uyardı.

Bitcoin grafiğinde “golden cross” mu belirdi?

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Bitcoin, hafta sonuna 45.000 dolarlık düşük seviyelerden başladı ve yazım sırasında da 45.986 dolardan işlem görüyor. Mevcut seviye, 200 günlük hareketli ortalamanın (DMA) altında ve 50 günlük hareketli ortalamanın biraz üzerinde.

Decentrader analisti Filbfilb’e göre, boğa koşusunun devam etmesini sağlamak için bunların geri kazanılması gerekecek. Daha önce Bitcoin’de 3.150 dolar, 6.500 dolar, 10.000 dolar ve 3.800 dolarlık kritik seviyeleri doğru tahmin eden analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bitcoin’in yükselişini sürdürmesi için, bu iki hareketli ortalamanın korunması gerekecek, herhangi bir düşük fiyat hareketi hafta içi olacak. 50 günlük hareketli ortalamanın altında haftalık bir kapanış, özellikle 20 Haftalık hareketli ortalama (şu an 42.000 dolarda) da kaybolursa iyi olmaz.

50 ve 200 DMA ile BTC/USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

“4. çeyreğin başında 60.000 dolar geliyor”

50 ve 200 DMA, geleneksel olarak bir yükseliş sinyali olan bir “golden cross” oluşturma yolundaydı, ancak birçoğuna göre bu haftanın dramatik satışları süreci rayından çıkarabilir. Filbfilb, “Satış, 50 DMA’nın 200 DMA’nın üzerine çıktığı, beklenen bir Golden Cross’un rotasında geldi,” ifadelerini kullandı.  “Bu genellikle piyasa için yükseliş işareti olarak görülüyor,” diye de ekledi.

Eylül ayı tarihsel paternlere dayanarak şimdiden cansız bir ay olarak görülse de, ancak önümüzdeki aydan itibaren BTC fiyat hareketinin büyük ölçüde değişmesi bekleniyor. Filbfilb, “60 bin dolar seviyesinin 4. çeyreğin başlarında yeniden test edilmesini bekliyoruz, bu da muhtemelen yıl sonuna doğru tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru son bir yükseliş ile başka bir düzeltme sağlayacaktır,” diyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap