1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Kripto Yorumcusu: Bu 2 Altcoin, Elon Musk’un Yeni Aşkı Olabilir!

Kripto Yorumcusu: Bu 2 Altcoin, Elon Musk’un Yeni Aşkı Olabilir!

featured

Bir kripto para yorumcusuna göre Elon Musk, Dogecoin dışındaki diğer altcoin projelerine de ilgi duyuyor olabilir. Son Twitter faaliyetlerinin de spekülasyonları körüklediği ve Musk’ın Bitcoin’in enerji tüketimine ilişkin endişeleri sonucu Ethereum ve Cardano’yu destekleyebileceği düşünülüyor.

Elon Musk’ın DOGE ile olan ilişkisi azalıyor mu?

Elon Musk, geçmişte meme coin fiyatının yükselmesine verdiği destekle Dogecoin’in açık bir destekçisi olarak biliniyor. Ancak gözlemciler, son zamanlarda Dogecoin topluluğunda çok aktif olmadığını belirtiyor. Kripto alanına dair son büyük tweet’ini Temmuz ayından attı. O zamanlar Dogecoin’den “yalnızca para kazanmanın bir yolu değil, bir para” olarak bahsetti. Bu nedenle, Tesla’nın milyarder CEO’sunun kripto alanı için desteğini diğer altcoin’lere de genişletebileceğine dair spekülasyonlar ortaya çıkıyor. Spekülasyonları körüklemek ise Elon Musk’ın son Twitter etkinliği oldu.

Elon Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey ile yakın zamanda yaptığı bir konuşmada, Dorsey’in sadece “kripto” yazan gönderisine yanıt olarak “bu benim de güvenlik sözcüğüm” dedi. Başka bir örnek, Floki adlı yeni Shiba Inu cinsi köpek yavrusuyla paylaştığı yakın tarihli bir resimdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere tweet, Shiba Inu temalı bir meme tokenı olan Shiba Inu Floki’nin fiyatını yükseltme etkisine sahipti. Tokenin fiyatı yüzde 1000 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Musk ve BTC ilişkisi de kötüye gitti

Musk eskiden de, şimdi de Bitcoin destekçisi olduğunu iddia ediyor. Öncü kripto para, muhtemelen dikkatini çeken ilk kripto paraydı, ancak Musk Bitcoin ağının yüksek enerji tüketimine dikkat çekince ilişki biraz kötüye gitti. Musk, ağ önemli miktarda çevre dostu yeşil enerji kullandığına dair kanıt gösterene kadar Tesla’nın BTC ödemelerini kabul etmeyeceğini söyledi.

“Elon Musk, bu 2 altcoin projesine gözünü dikmiş olabilir”

Bu nedenle, kripto yorumcusu Adrian Klent’e göre Musk’ın enerji açısından verimli bir altcoin’i desteklemesi ve hatta şirketinin portföyüne eklemesi şaşırtıcı olmayabilir. Klent, bu kategorideki kayda değer coin’lerin, Cardano’nun ADA’sı ve muhtemelen Ethereum (ETH) olduğuna dikkat çekiyor.  Musk, daha önce ikinci en büyük kripto para birimine yatırımı olduğunu açıkladığında Ethereum’dan bahsetmişti. Ethereum’un potansiyeli olduğunu belirtti.

Ethereum, ETH 2.0 güncellemesiyle bir proof-of-stake konsensüs mekanizmasına başarılı bir şekilde geçtiğinde enerji açısından daha verimli ve ölçeklenebilir olmayı planlıyor. Klent’e göre bu, altcoin’i milyarder için çekici hale getirebilir. Aynı zamanda Cardano zaten PoS mekanizması ile çalışıyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Cardano’nun şu anda Bitcoin’den 1,6 milyon kat daha fazla enerji verimli olduğunu belirtti.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap