1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Kripto Milyarderi, Bu Altcoin’e Dikkat Çekti ve Piyasayı Yorumladı!

Kripto Milyarderi, Bu Altcoin’e Dikkat Çekti ve Piyasayı Yorumladı!

featured

FTX borsasının kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Bloomberg röportajında ​​yaptığı açıklamalarda Solana kesintisinin üzücü ve sinir bozucu olduğunu söyledi. Kripto milyoneri ayrıca, doğrudan bir yasağın sektöre zarar vereceğini söyleyerek stablecoin’lere ağırlık verdi. Söz konusu altcoin projesi Solana (SOL), geçen hafta 17 saatlik bir kesinti yaşadı ve “kaynak tükenmesi” olarak adlandırılan bir sorunla başa çıkamadı. Ancak Bankman-Fried bunun normal olduğunu düşünüyor…

Sam Bankman-Fried: Bu kadar hızlı büyüyen bir kripto ağının doğal sonucu

Kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, Bloomberg röportajında Solana’nın 17 saatlik ağ kesintisinin üzücü ve sinir bozucu olduğunu söyledi. Ancak aynı zamanda bu kadar hızlı büyüyen bir ağın doğal sonucu olduğunu belirtti. Bu arada, borsanın 29 yaşındaki kurucusu ve CEO’su Bankman-Fried, ABD düzenleyicileri tarafından stablecoin’lere uygulanan kısıtlamanın, onları token ticareti yapmak için yaygın olarak kullanan kripto endüstrisine zarar verebileceğini söylüyor.

Solana Blockchain’de neler yaşandı?

Solana (SOL)’nın katlanarak artan performansı, üzerinde çalıştığı Blockchain’in 17 saatten fazla bir süre kesintiye uğramasından sonra geçen hafta büyük bir çöküş yaşadı. Ağ, aktivitedeki bir artışla, “kaynak tükenmesi” olarak adlandırılan bir sorunla başa çıkamadı. Bankman-Fried, Solana’nın büyük bir destekçisi oldu ve Pazar günü yayınlanan bir Bloomberg röportajında ​​şunları söyledi:

Bunların olması her zaman üzücü, her zaman sinir bozucu. Bunun gerçekten odaklandığı şey, bir Blockchain kitlesel olarak büyütmeye çalışırken, sonunda mevcut sınırlarını test etmenizdir.

Ek olarak Bankman-Fried, artık sorunun çözüldüğünü düşündüğünü de sözlerine ekledi. Solana Blockchain’de, önümüzdeki haftalarda sorunlar hakkında “ayrıntılı bir otopsi” yayınlayacağını söyledi. Bu dönemde, CoinGecko verilerine göre Solana Pazartesi günü %12,5 düştü ve hafta için yaklaşık %19 daha geriledi. Diğer altcoinle” Cardano, Binance Coin ve XRP, Bitcoin ve Ethereum ile birlikte keskin bir düşüş yaşadı.

Bankman-Fried, Bloomberg’in ABD Hazinesi’nin token’leri yakından incelemeye ağırlık verdiğini bildirmesinin ardından stablecoin konusuna da ağırlık verdi. Kripto borsası patronu, doğrudan bir yasak görmenin üzücü olacağını ve bir baskı meydana gelirse endüstrinin daha az verimli hale geleceğini söyledi. Stabilcoin’lerin sisteme çok değer kattığını ve her şeyle etkileşimi kolaylaştırdıklarını söyledi. Stabilcoin, fiat para birimine (çoğunlukla dolar) sabitlenmiş ve dolar ve Hazine gibi varlıklarla desteklenen bir kripto para birimidir. Yine de düzenleyiciler, stabilcoin’lerin destek sağlayıcıları aracılığıyla diğer pazarlarla olan bağlantılarının dalgalı zamanlarında sorunlu olabileceğinden endişe duyuyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap