1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Katlanabilir iPhone için tarih verildi

Katlanabilir iPhone için tarih verildi

featured

Apple, iPhone 13’ü daha yeni tanıttı. Standart, Mini, Pro ve Pro Max sürümlerini içeren yeni iPhone serisi, yükseltilmiş bir pil, yeni depolama seçenekleri, güncellenmiş kamera özellikleri, bir A15 Bionic işlemci ve daha küçük bir çentik barındırıyor. Şirket ayrıca Apple Watch 7, iPad Mini 6 ve güncellenmiş giriş seviyesi iPad’i de tamamladı. Ancak beklendiği gibi katlanabilir bir iPhone haberi gelmedi.

Güvenilir haberleriyle tanınan Mark Gurman, iPhone Flip olarak adlandırılan katlanabilir bir iPhone’u iki ila üç yıl daha göremeyeceğimizi söyledi. Buna göre Apple’ın Eylül lansman etkinliğinde katlanabilir haberleri almamamız sürpriz değildi. Ancak yine de bu durum, katlanabilir bir iPhone cihazı hakkındaki söylentileri durdurmadı.

Apple’ın katlanabilir telefonu için hala bir kaç yıl var

Apple’ın rakipleri çeşitli katlanabilir telefonlar çıkarmaya başladı bile. Samsung, Galaxy Fold, Z Fold 2 ve Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip ve Z Flip 3 ürünlerini piyasaya sürdü. Apple ise bu katlanabilir cihaz piyasasına daha yavaş girdi. Mevcut katlanabilir ürünler henüz hem olumlu hem de olumsuz yorumlar alıyor. Şirket bu nedenle biraz tedbirli davranıyor olabilir.

Yıllardır katlanabilir iPhone raporları çıkıyor. 2017’de, 2020 yılı için katlanabilir bir iPhone cihazından söz edilmişti. Ancak bu söylenti gerçekleşmedi. O zamandan beri söz konusu cihazın çıkış tarihi ve özellikleri hakkında söylentiler dönüp duruyor. Apple, neredeyse on yıldır katlanabilir mekanizmalar ve cihazlar için patentler kaydediyor ancak görünürde bir lansman tarihi yok.

Apple analisti Ming Chi Kuo’nun bir raporuna göre Apple’ın katlanabilir cihazı 2023’te gelecek. Kuo’ya göre, Apple’ın böyle bir cihazı piyasaya sürmeden önce teknoloji ve seri üretim sorunlarını çözmesi gerekiyor, dolayısıyla iki yıllık bir bekleme süresi var.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap