1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. JPMorgan Analisti Şoke Etti: Ethereum Bu Tabanlarda Olmalı!

JPMorgan Analisti Şoke Etti: Ethereum Bu Tabanlarda Olmalı!

featured

Bir JPMorgan stratejisti, ağ etkinliği ölçümlerine dayalı olarak Ethereum (ETH)’un gerçeğe uygun değerinin yaklaşık 1.500 dolar olduğunu söyledi. Bu, Ethereum tokenı için mevcut 3.500 dolarlık fiyattan kabaca yüzde 55 daha düşük. Stratejist Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum’un diğer blockchain’lerden gelen artan akıllı sözleşme rekabetiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. İşte detaylar…

JPM analisti: Ethereum (ETH)’un gerçek değeri 1.500 dolar!

Nikolaos Panigirtzoglou, Solana ve Cardano gibi Blockchain’lerden artan rekabetle karşı karşıya olduğu için, Ethereum ağının mevcut ETH fiyatının önerdiğinden daha az çekici olduğunu söyledi. JPMorgan’ın kripto uzmanı haline gelen Panigirtzoglou, kendisinin ve ekibinin, token için adil bir değer bulmaya çalışmak için ETH ağındaki çeşitli etkinlik ölçümlerini incelediklerini söyledi.

JPMorgan, daha geniş bir madenci ve kullanıcı tabanının daha fazla benimseme anlamına geldiğini ve ağı ürün geliştiriciler için daha çekici hale getirdiğini düşünüyor. Panigirtzoglou, şu ifadeleri ekliyor:

Ethereum’un değerini anlamaya çalışmak için hashrate ve benzersiz adreslerin sayısına bakıyoruz. Değerin 1.500 doların üzerine çıkması için mücadele veriyoruz. Burada bir soru işareti var. Mevcut fiyat, kullanım ve trafikte gerçekleşmeyebilecek üssel bir artışı ifade ediyor.

“ETH, benzersiz değil”

Ethereum blok zincirinde çalışan kripto para birimi ETH, yaygın bir kripto patlaması sırasında geçen yıl dolar karşısında yüzde 850’den fazla değer kazandı. Yine de Panigirtzoglou, kısa süre önce, Ethereum’un kilit satış noktasının – geliştiricilerin ağın üzerine merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler oluşturabilmesi özelliğinin – “diğer ağlar tarafından kolayca kopyalanabileceğini” söyledi.

“Benzersiz değil. Zaten Binance’den gelen rekabeti, Solana’dan gelen rekabeti görüyorsunuz. Ve gelecekte daha fazlası olacak,” diyen Panigirtzoglou, yakın bir zamanda akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına izin verecek şekilde güncellenen Cardano’ya da dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz hafta Cardano, Alonzo güncellemesini ana ağa aldı.

Bununla birlikte, Ethereum geliştirme şirketi Skale Labs’ın CEO’su Jack O’Holleran, özellikle daha büyük ve daha hızlı olmasına yardımcı olacak ağ değişiklikleri göz önüne alındığında, Ethereum’un baskın DeFi zinciri olmaya devam edeceğini söyledi. O’Holleran, “Akıllı sözleşme geliştiricilerinin büyük çoğunluğu Ethereum ekosisteminde inşa ediyor. Diğer zincirlerde duyurulan büyük ortaklıklara rağmen, hala (geliştiricilerin) mutlak çoğunluğunun Ethereum girdabına çekildiğini görüyoruz,” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap