1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. JPMorgan Altcoin’ler Konusunda Büyük İkazda Bulundu!

JPMorgan Altcoin’ler Konusunda Büyük İkazda Bulundu!

featured

JPMorgan altcoin projeleri hakkında uyarılarda bulundu. Finansal hizmet devinin notları, altcoin’lerin artık toplam piyasanın üçte birine ulaştığı için gerçek değerinin ötesine geçmeye başladığını belirtiyor. İşte ayrıntılar…

Altcoin projelerinde büyük bir yasa dışı kullanım görülebilir

JPMorgan’ın son notunda, devam eden rallinin kripto para yatırımcıları tarafından büyük bir kırmızı bayrak olarak görülmesi gerektiğini iddia ediyor. ABD’nin en büyük bankası, yenilenen altcoin sezonun piyasadaki köpüğün bir işareti olduğuna inanıyor:

Kripto para piyasaları yeniden köpüklü (değerinin üzerine çıkmaya başlamış gibi) görünüyor.

JPMorgan, altcoin’lerin artık toplam piyasa değerinin üçte birini oluşturduğuna işaret etti. Kriptokoin.com olarak üzere, Cardano bugün ilk kez 3 dolarlık fiyat seviyesini aştı. ADA fiyatı, 12 Eylül’de yapılması planlanan akıllı sözleşme lansmanı beklentisiyle hareket ediyor. Sadece 2021’de %1.500’den fazla büyüdü.

Solana ise kısa süre önce CoinMarketCap’in ilk 10’una girdi ve sadece bir hafta içinde %70’den fazla yükseldi. Yüksek verimli “Ethereum katili”, gelişen merkezi olmayan finans alanından ve NFT’leri çevreleyen çılgınlıktan yararlanıyor. JPMorgan, mevcut yükseliş trendinin teknik faktörler yerine başka bir küçük yatırımcı çılgınlığı tarafından yönlendirildiği görüşüne bağlı kalıyor:

Altcoin’lerin payı tarihsel standartlara göre oldukça yüksek görünüyor ve bizce yapısal bir yükseliş trendinin yansımasından ziyade köpük ve bireysel yatırımcı “manisinin” bir yansıması olması daha muhtemel.

Yatırımcılar başkaları açgözlü olduğunda korkmalı

Haziran ayında, J.P. Morgan’ın küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin hakimiyetinin ayı piyasası aşamalarını belirlemek için izlenmesi gereken kilit gösterge olduğunu belirtti. Tutarlı düşüşü, coşkulu piyasa yatırımcıları, artan risk iştahları nedeniyle altcoin’lere daha agresif bir şekilde yatırım yapma eğiliminde olduklarından, büyük bir düzeltmenin yolda olabileceği anlamına gelebilir.

Mayıs ayının ortasında, Bitcoin dominansı, memecoin çılgınlığı tam olarak yürürlükteyken kabaca %39’a düştü. Bu piyasa coşkusu, 19 Mayıs’ta gerçekleşen büyük bir düzeltmeden önce geldi. Piyasanın önceki yüksek seviyelerine dönmesi üç aydan fazla sürdü. Ocak 2018’in başlarında, Bitcoin’in dominansı, ICO çılgınlığının zirvesine ve önceki boğa koşusunun zirvesine denk gelen tüm zamanların en düşük seviyesi olan sadece %33’e düştü.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap