İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Jack Dorsey Kelam Verdi ve Yaptı: Bitcoin Artık Twitter’da!

Jack Dorsey Kelam Verdi ve Yaptı: Bitcoin Artık Twitter’da!

featured

Twitter’in Bitcoin kullanıma yönelik atacağı ilk adımlardan biri ortaya çıkmaya başladı. Sosyal medya platformunun Lightning Network kullanılarak bir bahşiş sistemi getireceği konuşuluyor. Bu iddialar, mobil geliştirici Alessandro Paluzzi’nin sosyal medya hesabından paylaştığı ekran görüntüleriyle meşrulaşırken, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Bitcoin destekleri ve merkezsiz sosyal medya açıklamalarıyla pekişiyor. Ortaya çıkan bazı ayrıntılar şunlar oldu…

Jack Dorsey, Bitcoin (BTC)’in platformun büyük bir parçası olacağını düşünüyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Twitter CEO’su geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın karşı tarafta olduğu madenciliğin çevre kirliliği konusunda Bitcoin’i savunan taraftaydı. Sonraki dönemlerde, Blockchain teknolojisinin platforma entegre edilmesi konusunda çeşitli açıklamalarda bulundu. Twitter’in büyük bir parçası olarak Bitcoin’i kullanmak isteyen Dorsey, bu konuda yapılan çalışmalarda ilk uygulamayı bir bahşiş sistemi üzerinden yapmayı düşünüyor.

Dogecoin, Reddit platformu üzerinde bahşişler için kullanılan bir kripto para birimi olarak bilinmektedir. Şimdi, sosyal medyada dolaşan önemli dedikoduların haber kaynağı MacRumors’a göre Twitter, bahşiş verme özelliği kazanmak için Bitcoin’i kullanacak. Bu konuda, kullanıcıları haberdar eden ilk açıklama, mobil geliştirici Alessandro Paluzzi’nin, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir ekran görüntüsüyle geldi:

Lightning Network’ün hızından yararlanılacak

Bu arada, Paluzzi’nin yukarıdaki tweet’i gelecek bahşiş uygulamasının kısaca özelliklerini de içeriyor. Kriptografi kullanılarak sağlanacak güvenlik ve kullanıcı dostu arayüz dışında, hızlı işlemler için Lightning Network kullanılacak. Ayıca, ödemeler için Strike şirketiyle çalışılması planlanıyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap